Spotkanie uczniów klas III i II z Muzykami z Mobilnej Filharmonii

Koncert pt. "Klasyczne przeboje na różne nastroje" to muzyczna apteczka, której bogata treść opowiada jak kompozytorzy za pomocą muzyki przekazują nam emocje! Począwszy od wesołej "Polki Tritsh - Tratsh" Johanna Straussa, przez przyjemny "Poranek", Edvarda Griega dotarliśmy do Groty Króla Gór, naśladując strach! Następnie tańczyliśmy skocznego Can Cana, a także bujaliśmy się do rytmu, jak fale Dunaju do Walca J. Straussa "Nad pięknym i modrym Dunajem", pokazując przede wszystkim, ze na złe i dobre nastroje nie musimy słuchać disco polo, a właśnie muzyki klasycznej. Ponad to poznaliśmy altówkę i wspólne cechy między człowiekiem, a instrumentami smyczkowymi, sprawdzając jak drgają nasze struny głosowe, wspominając o mostku, podbródku, żebrach, boczkach, główce, żyłce i oglądając tajemniczą duszę. Było przy tym dużo śmiechu.

{gallery}koncert_2017{/gallery}

Copyright 2011 Spotkanie uczniów klas III i II z Muzykami z Mobilnej Filharmonii. Wykonanie Wojciech Hałucha