Spotkanie z lekarzem w kl. 2b

W dniu 10 marca 2017 r odbyło się spotkanie uczniów klasy 2b z panem Adamem Młodziankowskim lekarzem kardiologiem, rodzicem naszego ucznia. Na wstępie lekarz opowiedział nam o swoim zawodzie, kogo leczy i w jaki sposób. Uczniowie dowiedzieli się jak zbudowane jest serce i co jest przyczyną jego chorób. Miały możliwość zapoznania się ze stetoskopem i dzięki niemu mogły posłuchać bicia własnego serca, a także bicia serca kolegów i koleżanek. W dalszej części spotkania uczniowie dowiedzieli się o roli właściwego odżywiania się, przede wszystkim o konieczności spożywania owoców i warzyw, a także uprawianiu sportu i ruchu. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał pamiątkę – piramidę żywności.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a dzieci podziękowały za wizytę.

{gallery}lekarz_17{/gallery}