Fizyczne Show w klasie 2c

23 marca uczniowie klasy 2c uczestniczyli w interaktywnym pokazie pt. „Ten tajemniczy gaz, co otacza nas – odkrywamy sekrety powietrza” prowadzonym przez zabawnego naukowca w kolorowym fartuchu. Podczas pokazów dzieci wcieliły się w rolę pomocników naukowca. Dowiedziały się czym jest powietrze i dlaczego jest dla nas takie ważne. Mali naukowcy podczas pokazu przenieśli się do Krainy Lodu i sprawdzili czy można mieć moce Księżniczki Elzy i zamienić dowolne przedmioty w lód. Było bujanie w obłokach – czyli stworzenie własnej chmury w butelce oraz Pingwiny z Madagaskaru wykąpały się w (wś)ciekłym azocie. Fizyczne pokazy w sposób bardzo przystępny i atrakcyjny zachęciły dzieci do eksperymentowania.