Spotkanie klasy II b z Rumcajsem

„W Rzacholeckim Lesie nieopodal Jiczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem…” to słowa z pięknej czeskiej bajki, która od dziesięcioleci bawi liczne pokolenia dzieci.
We wtorek 28.03.2017 r. udaliśmy się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 10 w Rzeszowie na spotkanie z Rumcajsem. Humor, barwne postacie i cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości,  jak dobroć, rodzina i życie w harmonii z przyrodą z pewnością sprawiły, że dzieciom opowiadanie i film bardzo się podobało  i dostarczyło wiele pozytywnych chwil i emocji. Na zakończenie uczestniczyliśmy w prezentacji pokazującej i opisującej stare, często już zapomniane zawody. Pełni wrażeń z nowo wypożyczonymi książkami wróciliśmy do szkoły.