Lekcja w Narodowym Banku Polskim w Rzeszowie.

24 kwietnia 2017 r uczniowie klasy 2b udali się na wycieczkę której głównym punktem była lekcja w Narodowym Banku Polskim w Rzeszowie. Pracownica banku zapoznała uczniów ze specyfiką pracy NBP. W czasie spotkania uczniowie uczyli się odróżniać prawdziwe banknoty od fałszywych, dowiedzieli się gdzie znajduje się skarbiec, oglądali 12 kg sztabkę złota, poznali wartość banknotów i monet, które są w obiegu w naszym kraju. W części wystawowej podziwiali stare maszyny do liczenia i niszczenia banknotów oraz stare sejfy. Ogromne wrażenie zrobiły na wszystkich worki ze zniszczonymi banknotami o różnej wartości. Na koniec  uczestnicy podziwiali wystawę numizmatyczną. Była to bardzo pouczająca wycieczka nie tylko dla uczniów, ale i dla opiekunów.

Galeria