Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września obchodziliśmy po raz drugi w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas  czwartych, piątych, szóstych i siódmych uczestniczyli w lekcjach poświęconych informacjom o państwach, których języków się uczą, a mianowicie Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Hiszpanii. Uczniowie obejrzeli prezentacje dotyczące tych państw, zapoznali się z najważniejszymi informacjami o danym kraju oraz  dowiedzieli się różnych ciekawostek. Następnie po trzech przedstawicieli z każdej klasy brało udział w quizie dotyczącym wiedzy o prezentowanych państwach. Wiedza i poziom uczestników  był bardzo wyrównany. Szkoła przystrojona była w tym dniu flagami różnych państw oraz napisami z potocznymi zwrotami w różnych językach. Można było także obejrzeć wystawę prac naszych uczniów przedstawiającą sławne osoby z Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Hiszpanii. Międzynarodowy Dzień Języków Obcych cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.