Wycieczka klas 3a i 3b

28 IX 2017r. uczniowie klas 3a i 3b opuścili szkolne mury i wyjechali na wycieczkę. Najpierw dotarli do Świerczowa i obejrzeli ekspozycję w budynku nadleśnictwa, zmierzyli obwody drzew, odnaleźli drogę w labiryncie a następnie ruszyli do lasu.
Idą leśnymi ścieżkami gromadzili różne skarby i słuchali opowieści pani przewodnik. W oczekiwaniu na pieczone kiełbaski obserwowali zarośla przez lornetki. Po posiłku udali się do Kolbuszowej gdzie znajduje się muzeum na świeżym powietrzu czyli skansen. Zwiedzali stare chałupy, zagrody ze zwierzętami, kościół i szkołę - pejzaż lasowskiej i rzeszowskiej wsi z początków XX w.
Podczas warsztatów każdy uformował, upiekł i zdegustował swojego proziaka. Przed drogą powrotną był czas na zakup pamiątek.
To była pouczająca wycieczka.