Spotkanie z Bajką

4 października 2017 r. w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Podróż z zaczarowanym ołówkiem”, które prowadziła pani Aleksandra Dołęga z Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, a uczestnikami były dzieci z kl. I a wraz z wychowawczynią. Prowadząca nie tylko zapoznawała dzieci z bohaterami bajek, ale również dzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy w Muzeum Dobranocek. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały jej opowieści.
Dobranocka to magiczna bajka, którą dzieci oglądały zawsze przed snem, była emitowana przed głównym wydaniem „Wiadomości” – mówiła Aleksandra Dołęga. Filemon, Reksio, miś Uszatek, miś Coralgol to tylko niektórzy bohaterowie bajek, których losy jak się okazało, dzieci już świetnie znały, a spotkanie dodatkowo wzbogaciło ich wiedzę.
Dzieci miały możliwość obejrzenia jednego z odcinków „Zaczarowanego ołówka”. Dowiedziały się o wyjątkowym przedmiocie z tej bajki, jakim jest ołówek. Poznały głównego bohatera – Piotrusia, jego pieska Pimpusia i tajemniczego krasnoludka.
Największą atrakcją okazała się wspólna zabawa pt: ”Kto pierwszy ten lepszy”. W grze zostało wykorzystane specjalne  urządzenie z przyciskami i zapalającymi się lampkami. Uczestnicy podzieleni na drużyny musieli wykazać się sporą wiedzą oraz dużym refleksem podczas odpowiadania na  wylosowane przez siebie pytania.
O wygranej decydowała szybkość udzielenia poprawnej odpowiedzi, po której zapalała się lampka, co oznaczało zwycięstwo jednej lub drugiej drużyny.
Dziękujemy paniom z Biblioteki za możliwość uczestniczenia w tak interesującym spotkaniu.