Mobilna Filharmonia

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym gościliśmy Mobilną Filharmonię. Muzycy prezentowali piękne, wpadające w ucho melodie z całego świata. Tytuł koncertu brzmiał "W muzycznej podróży świat nie jest zbyt duży". Usłyszeliśmy tango argentyńskie, sambę "Tiko-tiko" (namiastkę karnawału w Rio). Z Indii "przyjechała" do nas Aisza ubrana w odświętne sari by zagrać nastrojowy utwór "Bransoletki". Afrykę reprezentował utwór "Pata-pata", natomiast co słuchają kowboje wyraził utwór "Suzana". Jeden z muzyków był ubrany w meksykańskie sombrero i grał na akordeonie. Na koniec niektórzy uczniowie mieli możliwość wypróbować swój talent muzyczny podejmując się gry na gitarze i ukulele - instrumentach z Hawajów. To była pouczająca lekcja.