Pasowanie na ucznia w roku szk. 2017/2018

Dnia 3 października odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia.
Na widowni zasiedli rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i przyjaciele. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Ewa Bednarska, ciepło powitała pierwszoklasistów życząc im sukcesów w nauce oraz miłych chwil w szkole. Następnie dzieci przedstawiły program artystyczny. Prezentowały swoją wiedzę i umiejętności w formie kolejnych zadań, a zgromadzona publiczność oceniała ich  wysoki poziom okrzykiem: „Brawo, pierwszaki!”. Zadania, dotyczyły wiedzy o ojczyźnie, sprawdzenia umiejętności muzycznych, znajomości zasad poprawnego zachowania się w szkole, sprawności fizycznej, wypicia soku z cytryny, gdyż w szkole nie zawsze wszystko się udaje, czasami zdarzają się także drobne niepowodzenia i porażki, które trzeba przełknąć jak gorzką pigułkę lub sok z cytryny.
Swym występem wszystkie pierwszaki potwierdziły, że zasługują na to, żeby być pełnoprawnymi uczniami. Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor dokonała pasowania, kładąc każdemu dziecku ołówek na ramieniu. Na koniec rodzice wykonali pamiątkowe zdjęcia i zaprosili  swoje pociechy do sal na poczęstunek, czym sprawili im wielką radość! Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy, prezenty książkowe i zakładki. Uroczystość była bardzo udana, a szkolna brać powiększyła się o 46 uczniów!

Galeria