Klasa 3a i 3b na wyprawie nad Wisłokiem.

Piękna, słoneczna pogoda zachęciłam uczniów klas 3a, 3b do wyprawy nad Wisłok, której celem było zapoznanie się ze ścieżką przyrodniczą im. prof. Wł. Szafera. Na miejsce dotarli autobusem MPK, a spacer zaczęli od tablicy Nr 4 usytuowanej przy zaporze. Zatrzymywali się przy kolejnych czytając informacje na temat pomników przyrody, siedlisk ptasich, gatunków roślin. Na przystani czekała na dzieci łódź - katamaran z przewoźnikiem.Odbyli rejs wśród szuwarów, trzcin zalewu mijając żeremie bobrów i pływające kaczki. Po tej atrakcji udali się do "Owocowego ogrodu" i rezerwatu "Lisia góra". Wiele radości sprawił widok baraszkującej po ściółce i drzewach wiewiórki. Na koniec kilka minut spędzonych na placu zabaw i droga powrotna. To był wspaniały dzień aktywnie spędzony w kontakcie z przyrodą.

Galeria