Święto Niepodległości

99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę upamiętniono w naszej szkole poprzez uroczyste apele. Uczniowie klasy 3c przedstawili piękne, wzruszające widowisko słowno-muzyczne przypominające dzieje narodu polskiego od jego powstania, poprzez lata niewoli aż do odzyskania wolności w 1918r. Dzieci były ubrane w biało-czerwone barwy i w swym przekazie posłużyły się wizualizacją, dzięki czemu trudne treści stały się zrozumiałe dla najmłodszych odbiorców. Starsi uczniowie wzięli udział w apelu przygotowanym przez klasę 4c i kl. 4b. Wysłuchali wierszy i wzruszających piosenek legionowych w aranżacji swych uzdolnionych koleżanek i kolegów. Sami również mogli zaśpiewać ważne dla polskiej tradycji pieśni patriotyczne. To była wspaniała lekcja historii.