"Dzień Jabłka" w Świetlicy

W dniu 23.10. br odbyła się w naszej świetlicy uroczystość szkolna uczniów kl.I-III z okazji „Dnia Jabłka” .Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach i zabawach, jak również wykazały się dużą wiedzą dotyczącą  walorów zdrowotnych jabłka. W zagadkach poszukiwały jabłka  w bajkach,opowiadały o historii jabłka z raju, jak również poznały historię jabłka niezgody z mitologii greckiej. Z najtrudniejszych konkurencji było obieranie skórki jabłka, tak aby była ona jak najdłuższa i nieprzerwana oraz konkurencji na rozpoznawanie  smaków różnych gatunków jabłek. Dzieci wykazały się wspaniałymi zmysłami smaku i wiadomościami dotyczącymi tego owocu, za co każdy uczestnik otrzymał  medal uznania z tytułem konkurencji, w której uczestniczył.
Impreza była wspaniała ,a zakończyła się poczęstunkiem jabłkami.

PAMIĘTAJCIE DROGIE DZIECI, JAK MÓWI PRZYSŁOWIE;
JEDZCIE DWA JABŁKA DZIENNIE ,
JEDNO DLA ZDROWIA, DRUGIE DLA URODY !