1a w Muzeum Lalek Teatralnych

Uczniowie klasy 1a zwiedzili we wtorek Muzeum Lalek Teatralnych, które stworzył rzeszowski Teatr Maska. Prezentowane są w nim lalki, projekty scenograficzne i elementy dekoracji z dawnych spektakli.
- Ale tu fajnie, jakie piękne lalki - dzieci nie kryły zachwytu. Pan teatrolog, pracownik teatru, który oprowadzał dzieci po muzeum i opowiadał o lalkach, w jaki sposób powstają, jak je ożywić , w jakich grały spektaklach. Wszyscy mogli poczuć się aktorami odgrywając scenki rodzajowe, poruszając lalkami, zakładając  elementy kostiumów z przedstawień.  Kiedy  ma się w rękach lalki cieniowe, bunraku, klasyczne kukły i marionetki sycylijskie, lalki prowadzone przed aktorem pozostają w pamięci niezapomniane wrażenia.