Klasy 3a, 3b w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

Uczniowie klas 3a, 3b zwiedzili kolejny zakątek Podkarpacia. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to pierwszy w Polsce obiekt turystyczno-kulturalny w interaktywny sposób prezentujący piękno szklanej sztuki. Wszyscy widzieli proces produkcji szkła przy rozżarzonych piecach, artyści wykonali piękną, dekoracyjną róże. Na zajęciach warsztatowych dzieci własnoręcznie ozdabiały bombkę choinkową za pomocą farb akrylowych i brokatu oraz wyciskały szklaną monetę. Później zwiedzały pomieszczenia muzealne, widziały pracę grawerników, szlifierzy i zdobników, obejrzały 10 min film o historii huty. Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek. Na klatce schodowej zadziwiło wszystkich wielkie malowidło anamorficzne (3D) oraz kolorowe witraże. Uroczo wyglądały odświętnie ozdobione uliczki Krosna w zimowej scenerii prowadzące do piwnic, w których zgromadzono najcenniejsze eksponaty sztuki szklarskiej. To była super wycieczka !

Galeria

Copyright 2011 Klasy 3a, 3b w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Wykonanie Wojciech Hałucha