Akcja PCK 2017

W sobotę 9 grudnia 2017 roku wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie, w tym członkowie Szkolnego Koła PCK działającego w naszej placówce kwestowali w hipermarkecie „Tesco”.
Akcja o zasięgu ogólnopolskim została zorganizowana przez Polski Czerwony Krzyż w ramach programu „Godne Dzieciństwo”, którego ideą jest kompleksowa opieka i wspieranie finansowe dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących.
Wolontariusze poprzez udział w akcjach charytatywnych uczą się dostrzegać potrzeby innych i nieść im bezinteresowną pomoc. Dzięki temu mają możliwość doskonalenia siebie, budowania pozytywnego obrazu własnej osoby a jednocześnie czerpią radość z pracy na rzecz innych.
Akcja w Tesco stanowi kolejne, nowe doświadczenia dla naszych uczniów-wolontariuszy, którzy poprzez różnorodne działania nabywają umiejętności pomagania innym.
W grudniowej akcji wzięło udział 11 uczniów, którzy kwestowali pod opieką nauczycieli naszej szkoły.

Gratulujemy dzieciom wspaniałej, społecznej postawy.