Wystawa Stowarzyszenia ExploRes

W poniedziałek 11 grudnia klasy 4a i 4d udały się do głównego budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie znajduje się interaktywna wystawa Stowarzyszenia ExploRes „Jak i dlaczego”. Uczniowie wzięli udział w zajęciach, dzięki którym mogli poznać wiele zagadnień z dziedziny matematyki, fizyki, biologii oraz medycyny. Wykazując się bardzo dużą aktywnością układali wieże Hanoi, budowali most Leonarda da Vinci oraz łuk tryumfalny, który nie wymagał żadnych spoiw ani łączeń. Ogromną popularnością cieszył się „pacjent” miś, którego można było „operować” za pomocą laparoskopu – trzeba przyznać, że niektórzy wykazali się precyzją, której nie powstydził by się żaden chirurg. Dzięki uprzejmości personelu uniwersytetu, uczniowie mogli w przerwie zwiedzić nowoczesną aulę.
Przez chwilę poczuli się jak prawdziwi studenci, a niektórzy z chęcią przymierzyli się nawet do miejsca zajmowanego przez wykładowców. Zajęcia były niezwykle ciekawe, a czas upłynął zdecydowanie zbyt szybko.