Uczniowie klasy 3d w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa

18 grudnia uczniowie klasy 3d przebywali w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, gdzie z ogromną przyjemnością  wzięli udział w  zajęciach artystycznych  poświęconych historii bożonarodzeniowej kartki.
Na przełomie XIX i XX wieku kartki odgrywały bardzo ważną rolę, dawniej zastępowały bardzo lubiane przez nas dzisiaj krótkie wiadomości wysyłane SMS-em czy mailem.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się kiedy powstały pierwsze kartki świąteczne, jak wyglądały oraz kto wymyślił nazwę pocztówka.
Rozmawialiśmy także o tradycjach i symbolach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.
Podczas części warsztatowej uczniowie wykonywali kartki świąteczne wzorowane na tych dawnych z początku XIX i XX wieku.
Mamy nadzieję, że odbiorcom tych pięknych dzieł sprawią one wiele radości.

Galeria

Copyright 2011 Uczniowie klasy 3d w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Wykonanie Wojciech Hałucha