Lokomotywą przez bibliotekę.

Tak właśnie przejechali uczniowie I a uczestnicząc w ciekawej lekcji zorganizowanej w Czytelni  Pedagogicznej, do której udali się na spotkanie z wierszami Juliana Tuwima. Twórczość poety jest dzieciom dobrze znana, dlatego też doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Był test ze znajomości wierszy, czytanie „Ptasiego radia”, konkurs na rozpoznawanie ptaków i ciekawostki na ich temat, oglądanie animowanego filmu „Lokomotywa”. Na koniec spotkania uczniowie zabawili się w ilustratorów i przedstawili swoje pomysły na to, co może znajdować się w kolejnych wagonach. Gdy wszystkie wagony zostały doczepione długi pociąg wyruszył w drogę, zwiedzając kolejne pomieszczenia czytelni. Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń.