„Najdłuższa książka świata”

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji  konkursu „Najdłuższa książka świata”

Akcja skierowana jest do dzieci w wieku 5 - 10 lat i została zorganizowana w ramach obchodów
Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Zadaniem uczestników konkursu jest zilustrowanie postaci literackiej na podstawie przeczytanego wiersza lub opowiadania Wandy Chotomskiej. Ilustracja może zawierać także tekst stworzony przez dziecko.

Każdy Autor może zgłosić do konkursu jedną pracę wykonaną indywidualnie, dowolną techniką na papierze formatu A3.

Prace należy składać do 7 marca  w Bibliotece szkolnej oraz w Punkcie Przedszkolnym.

Prace powinny zawierać informację: imię i nazwisko Autora, numer Szkoły, imię i nazwisko opiekuna.

Wszystkie dzieci biorące udział w akcji otrzymają okolicznościowe przypinki, kolorowe zakładki do książek oraz słodycze.

Składanie Najdłuższej Książki Świata odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. o godzinie 10.00 na placu zabaw przy ul. Podchorążych 1 (obok Filii nr 10). Podczas akcji odbędzie się również spotkanie autorskie z Ewą Chotomską – pisarką, autorką tekstów piosenek dla dzieci i córką Wandy Chotomskiej.