UKST "Dwójka" działający przy naszej szkole corocznie organizuje obozy zimowe. Są to tygodniowe wyjazdy na Podhale, od kilku lat do Białego Dunajca.
Uczestnicy realizują następujące bloki programowe:
- nauka i doskonalenie jazdy na nartach zjazdowych i snowbordzie,
- nauka i doskonalenie jazdy na nartach biegowych,
- jazda na łyżwach,
- gry i zabawy ruchowe na śniegu,
- rekreacja w termach.

obozy_zimowe_02
obozy_zimowe_03
Previous Next Play Pause
1 2

Coroczną tradycją stały się wyjazdy uczniów naszej Szkoły do Parku Wodnego w Krakowie.
Podczas całodniowego wyjazdu uczniowie korzystają z licznych atrakcji wodnych, a następnie uczestniczą w grach i zabawach na świeżym powietrzu połączonych z pieczeniem kiełbasy.

aqua_park_01
aqua_park_02
Previous Next Play Pause
1 2

 

Ideą akcji jest łączenie pokoleń na turystycznych szlakach całej Polski. VI MIĘDZYPOKOLENIOWA SZTAFETA TURYSTYCZNA odbyła się w sobotę, 28 września 2019 roku. Bazą imprezy była Stadnina „Janczar” w Pstrągowej. Z naszej szkoły w sztafecie wzięło udział 28 uczniów z klas: 5d, 6d, 6e, 7b, 7c, 8a oraz 8b. W promieniach słońca nasza grupa wędrowała po polach i lasach w okolicy Mogielnicy i Czudca. Po przejściu wyznaczonej trasy czekała na nas w „Siedlisku Janczar” w Pstrągowej gorąca herbata i kiełbaski z grilla. Organizatorzy zorganizowali różne atrakcje: jazdę konną dla dzieci oraz gry i zabawy sportowo-rekreacyjne. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Na szlaku z PTTK Rzeszów”. Wśród wyróżnionych i nagrodzonych prac znalazła się praca Magdaleny Nawojskiej z klasy 6d.
W sztafecie turystycznej zorganizowanej przez Oddział PTTK w Rzeszowie, wzięło udział około 500 osób: uczniowie z różnych szkół oraz wielopokoleniowe rodziny. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki oraz certyfikaty uczestnictwa. Grupą uczniów z naszej szkoły opiekowały się panie: Maria Cop, Jolanta Lasota i Agnieszka Ziętek.

rajd_pttk_2020
rajd_pttk_2020_02
rajd_pttk_2020_03
rajd_pttk_2020_04
rajd_pttk_2020_05
rajd_pttk_2020_06
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

Działający przy szkole klub UKS-T Dwójka każdego roku organizuje obozy letnie. Nasza baza to malowniczy Susiec na Roztoczu. Uczestnicy naszych wyjazdów realizują bloki tematyczne związane z bardzo różnorodną aktywnością fizyczną.
Są to:
- techniki linowe takie jak: mosty linowe, zjazdy tyrolskie, ścianki wspinaczkowe,
- kajakarstwo: nauka podstawowych zasad korzystania z kajaków sportowych i turystycznych, spływ rzeką Wieprz,
- zajęcia strzeleckie: łuki, wiatrówki,
- survival: budowa szałasów, rozpalanie ognisk,
- wycieczki rowerowe.

obozy_letnie_01
obozy_letnie_03
Previous Next Play Pause
1 2

Jako Szkoła PROMUJĄCA ZDROWIE, a zarazem SZKOŁA EKOLOGICZNA, dbamy o oszczędzanie prądu i wody w naszej Szkole.
Aby na co dzień przypominać całej Społeczności szkolnej jak jest to niezmiernie ważne, Zespół Ekologiczny p.n. „Drzewo Franciszka” wykonał i umieścił naklejki przypominające o konieczności oszczędzania wody nad umywalkami w każdej toalecie szkolnej. Ponadto naklejki informujące o oszczędzaniu energii przykleiliśmy nad wyłącznikami światła w całej szkole.

PAMIĘTAJMY!! TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA!!!!!!

prad_i_woda_01
prad_i_woda_02
prad_i_woda_03
prad_i_woda_04
prad_i_woda_06
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5