W tym roku szkolnym już drugi raz nasza szkoła bierze udział w konkursie Trzymaj Formę.
Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.
"Trzymaj Formę!” to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.
Odbiorcami programu są uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych. W tym roku szkolnym chcielibyśmy zwrócić szczególna uwagę na problemy związane z otyłością. Problemem, który narasta w naszym społeczeństwie, chorobą cywilizacyjną, której każdy z nas może uniknąć.

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ PROGRAMU "TRZYMAJ FORMĘ" - POBIERZ

trzymaj_forme_2020_21
Previous Next Play Pause
1

 

Moi Drodzy,
Wszyscy wiemy, że zdrowe zęby i piękny uśmiech to nieodłączne atuty zdrowia i umiejętnego dbania o stan naszej jamy ustnej. Realizując program „Dziel się uśmiechem” uczniowie klasy VI a, szukali sposobu na właściwe dbanie o stan swojego uzębienia. Ten właśnie pomysł zmobilizował nas do zaprojektowania „szczoteczki przyszłości”, dzięki której zęby nie psułyby się, a wizyty u stomatologa byłyby tylko przyjemnością. Mamy nadzieje, że kreatywność i pomysłowość naszych uczniów, pomoże i Wam w znalezieniu złotego środka dbania o swoje uzębienie i jamę ustną.
Zerknijcie na nasze pomysły:

dziel_sie_usmiechem_6a
dziel_sie_usmiechem_6a_02
dziel_sie_usmiechem_6a_04
dziel_sie_usmiechem_6a_05
dziel_sie_usmiechem_6a_06
dziel_sie_usmiechem_6a_07
dziel_sie_usmiechem_6a_08
dziel_sie_usmiechem_6a_09
dziel_sie_usmiechem_6a_10
dziel_sie_usmiechem_6a_11
dziel_sie_usmiechem_6a_12
dziel_sie_usmiechem_6a_13
dziel_sie_usmiechem_6a_14
dziel_sie_usmiechem_6a_15
dziel_sie_usmiechem_6a_16
dziel_sie_usmiechem_6a_17
dziel_sie_usmiechem_6a_18
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Witajcie Nasi Kochani Uczniowie i Goście,
W związku z zaangażowaniem naszych uczniów w kampanie społeczną promującą Ogólnopolski Program „Trzymaj Formę”, chcielibyśmy przedstawić Wam plakaty i osoby, które biorą udział w Wojewódzkim Konkursie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Ich prace z dumą będą reprezentowały naszą szkołę w tak podniosłym wydarzeniu jakim jest edukacja naszego społeczeństwa promująca zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. W dniu 7 czerwca nastąpi wyłonienie najlepszych prac, w których treści plakatu jurorzy z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej odnajdą najważniejsze wartości dla zdrowego stylu życia.
A oto prace naszych uczniów, które możecie podziwiać już dzisiaj.

konkurs_plastyczny_trzymaj_forme
konkurs_plastyczny_trzymaj_forme_02
konkurs_plastyczny_trzymaj_forme_03
konkurs_plastyczny_trzymaj_forme_04
konkurs_plastyczny_trzymaj_forme_05
konkurs_plastyczny_trzymaj_forme_06
konkurs_plastyczny_trzymaj_forme_08
konkurs_plastyczny_trzymaj_forme_09
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8
trzymaj_forme_konkursy
trzymaj_forme_konkursy_02
Previous Next Play Pause
1 2

Drodzy Uczniowie klas VI-VIII
Zapraszamy Was do wzięcia udziału w kampaniach społecznych promujących Ogólnopolski Program „Trzymaj Formę”. Jak wszyscy wiemy ideą programu jest propagowanie zdrowego stylu życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczna.
W obecnych czasach, w których trudno jest nam odnaleźć „złoty środek” dla zachowania właściwej kondycji fizycznej, dbania o właściwa dietę, kiedy większość czasu spędzamy ucząc się i pracując chcielibyśmy zachęcić wszystkich naszych uczniów dla których ważny jest ten problem do wzięcia udziału w konkursach plastycznych organizowanych z inicjatywy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.
1.Konkurs plastyczny na plakat pt.: „TRZYMAJ FORMĘ - TO SIĘ OPŁACA”
https://www.gov.pl/web/wsse-rzeszow/konkurs-plastyczny-na-plakat-pt-trzymaj-forme---to-sie-oplaca 
2.Konkurs na komiks pt.: „MÓJ DZIENNIK AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ”
https://www.gov.pl/web/wsse-rzeszow/konkurs-na-komiks-pt-moj-dziennik-aktywnosci-fizycznej 
Bardzo Was zachęcamy do podjęcia tak ważnych tematów dotyczących naszego zdrowia i życia poprzez edukowanie naszego społeczeństwa poprzez właściwy przekaz treści: plakatu lub komiksu - sami wybierzcie!
Bądźmy odpowiedzialni - zadbajmy o naszych bliskich, troszczmy się wzajemnie o siebie!
Wszelkie wątpliwości i pytania dotyczące w/w konkursów kierujcie do swoich nauczycieli wf.
LICZYMY NA WASZĄ KREATYWNOŚĆ I WSPANIAŁE POMYSŁY!
POWODZENIA!

Jak wszyscy wiemy – „ruch to zdrowie”.
W związku z piękną wiosenna pogodą zaproponowaliśmy naszym uczniom wyzwanie na weekend.
Dawka emocji, adrenaliny i nutki rywalizacji w ilości przejechanych kilometrów, to wszystko miało na celu wyciągnąć naszych Kochanych Uczniów z domów. Każda forma aktywności była mile widziana, jazda na rolkach, hulajnodze oraz oczywiście na rowerze to jest to co nasi uczniowie lubią najbardziej. Jednak największa korzyścią dla nich samych, a zarazem naszym celem była poprawa ich kondycji i stanu zdrowia. W obecnych czasach, kiedy dzieci spędzają mnóstwo czasu przed ekranem monitora, nawet drobna aktywność fizyczna jest dla nich na wagę złota. I nie chodzi, aby od razu od razu biegać maratony, lecz aby małymi kroczkami nauczyć się dbać o swoje zdrowie.
GRATULUJEMY WAM NASI DRODZY UCZNIOWIE CHĘCI I ZAPAŁU W PODJĘCIU WYZWANIA ZADBANIA O WŁASNE ZDROWIE!

rowery
rowery_02
rowery_03
rowery_04
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Szanowni Uczniowie i Rodzice,
Zdrowe śniadanie w kilka minut, oczywiście….
O tym właśnie przekonali się nasi uczniowie podczas wspaniałej zabawy przygotowując dla siebie wspaniałe i odżywcze śniadania. W dniu 12 lutego wszyscy nasi podopieczni wraz z wychowawcami wzięli udział w pięknej akcji promującej zdrowie na talerzu podczas wspólnego śniadania. Akcja ta miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Wspólnie przygotowany posiłek i spożyty przed ekranem komputera, sprawił naszym uczniom mnóstwo radości i przyjemności z samodzielnego przygotowywania tego posiłku. Prezentowane śniadanka w postaci kolorowych kanapek, musów, owsianek z owocami i sałatek potwierdziły, że nasi uczniowie w pełni potrafią zadbać o swoje zdrowie, używając produktów zapewniających ich energię na cały dzień!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ

5a
5b
6a_1
6a_2
6c
6d
7a
7b_1
7b_2
7d
7e
8a
8b
8c
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14