logo_2017-19
Previous Next Play Pause
1

W latach 2017 – 2019 uczestniczyliśmy w projekcie STOP BULLYING TAKE A STAND AND MAKE A HAND.
Naszymi partnerami były szkoły z Rumunii, Słowacji, Francji, Portugalii i Włoch.
Głównym założeniem i celem projektu było przeciwdziałanie przemocy w szkołach.
Uczniowie wykonywali wiele działań i aktywności mających na celu promowanie zachowań sprzyjających budowaniu pozytywnych relacji z rówieśnikami oraz wzmocnienie własnej samooceny.
W ramach wymiany nasi uczniowie uczestniczyli w pięciodniowych mobilnościach we Włoszech oraz do w Portugalii, natomiast nauczyciele brali udział w spotkaniu projektowym w Rumunii. 

W dniach od 5 do 8 listopada 2017 r. dwoje nauczycieli języka angielskiego z naszej szkoły p. E. Matuła oraz p. J. Wyskiel uczestniczyły z Międzynarodowym Spotkaniu Projektowym w Rumunii w ramach realizowanego projektu Erasmus+ STOP BULLYING TAKE A STAND AND LEND A HAND.
W spotkaniu uczestniczyli koordynatorzy oraz przedstawiciele szkól partnerskich z Rumunii, Słowacji, Włoch, Portugalii i Francji.
Koordynatorzy przedstawiali prezentacje multimedialne na temat poszczególnych szkół, a także analizę sytuacji wychowawczej w szkołach. Zaplanowano dalsze działania projektowe, przydzielono zadania do realizacji oraz ustalono metodykę działań oraz sposoby monitorowania i ewaluacji osiągnięcia zaplanowanych celów.
Uczestnicy spotkania zaproszeni zostali do Urzędu Miasta Buzau na spotkanie z zastępcą Prezydenta miasta oraz Głównym Inspektorem Oświaty. Każdy koordynator udzielił informacji na temat swojego miasta oraz szkoły. Uczestniczyli również w seminarium poświęconym zapobieganiu przemocy w szkole przedstawionym przez psychologa z Centrum Pomocy Psychologicznej w Buzau.
Podczas tego pierwszego spotkania, koordynatorzy oraz dyrektorzy szkół zapoznali się z sytuacją oraz specyfiką poszczególnych szkół oraz wyrazili chęć i gotowość do dalszej międzynarodowej współpracy.

W dniach od 1 do 5 października 2018 r. dyrektor szkoły wraz z pięciorgiem uczniów i trzema nauczycielami z naszej szkoły wyjechali do partnerskiej szkoły w Portugalii.
Uczniowie mieszkali u rodzin uczniów portugalskich. W czasie zajęć w szkole wykonywali działania związane z tematyką projektu m.in. tworzyli plakietki o tematyce związanej z logo projektu, uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez psychologa na temat „Wzmacnianie pozytywnej samooceny poprzez pozytywny dialog wewnętrzny” oraz „Bądź detektywem” – zrozumienie zachowań związanych z przemocą, szukanie sposobów na zapobieganie przemocy, zwalczanie i zgłaszanie tego typu problemów, odgrywanie scenek.
Nauczyciele omawiali działania związane z realizacją projektu. Ponadto uczniowie zwiedzili miasto Aveiro, Porto, Sao Joao da Madeira, Fatimę. Byli w Muzeum Butów, Fabryce Wytwarzania Ołówków, Muzeum Kapeluszy, Muzeum Światowych Odkryć.
Wszyscy uczniowie byli zachwyceni wyjazdem, zwiedzili ciekawe miejsca, poznali nowych przyjaciół oraz mieli możliwość komunikowania się w języku angielskim.

W dniach 13-17 maja 2019 r. Dyrektor szkoły, sześcioro uczniów i troje nauczycieli wzięło udział w spotkaniu w Szkole Partnerskiej we Włoszech w miejscowości Altopascio. Uczniowie wykonywali aktywności przewidziane i zaplanowane w projekcie dotyczące przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej. Ponadto zwiedzili miasta jak Florencja, Pisa, Lucca i Pistoia. Uczniowie mieszkali u rodzin goszczących. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Była to doskonała okazja do doskonalenia komunikacji w języku angielskim, poznania zwyczajów i kultury innych narodów oraz zawarcia międzynarodowych przyjażni. Była to ostania mobilność w ramach projektu STOP BULLYING, gdyż projekt kończy się w tym roku szkolnym.

wizyta_we_włoszech_03
wizyta_we_włoszech
wizyta_we_włoszech_02
wizyta_we_włoszech_04
wizyta_we_włoszech_06
wizyta_we_włoszech_07
wizyta_we_włoszech_08
wizyta_we_włoszech_09
wizyta_we_włoszech_10
wizyta_we_włoszech_11
wizyta_we_włoszech_12
wizyta_we_włoszech_13
wizyta_we_włoszech_14
wizyta_we_włoszech_16
wizyta_we_włoszech_17
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

W dniach od 18 do 22 marca 2019 r. w naszej szkole gościliśmy nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich z Rumunii, Francji i Portugalii.
Pierwszego dnia odbył się uroczysty apel powitalny, zwiedzanie szkoły, przeprowadzone zostały zajęcia integracyjne, następnie byliśmy z wizytą u vice prezydenta miasta Rzeszowa, podczas to której został zaprezentowany promocyjny film o Rzeszowie, oraz można było zadawać pytania do vice prezydenta.
Drugiego dnia uczniowie naszej szkoły wykonywali układy choreograficzne, akrobatyczne oraz popisy instrumentalne i wokalne w ramach popisu talentów. Uczniowie z Portugalii także zaprezentowali piosenkę.
Tego dnia przeprowadzone zostały warsztaty z pracownikiem fundacji PHENIKS zajmującej się przeciwdziałaniem przemocy. Po lunczu podziwialiśmy zamek w Łańcucie.
Trzeciego dnia zwiedzaliśmy kopalnię soli w Wieliczce oraz Stare Miasto w Krakowie.
W czwartek byliśmy na wycieczce w Krośnie, obserwowaliśmy produkcję wyrobów szklanych w Hucie Szkła, zwiedzaliśmy ruiny zamku w Odrzykoniu i podziwialiśmy rezerwat przyrody w Bóbrce.
W piątek odbyły się rywalizacje sportowe pomiędzy uczniami. Zwiedzaliśmy centrum Rzeszowa oraz trasę podziemną.
Wieczorem podczas kolacji pożegnalnej zaprezentowane zostały zdjęcia i filmy z całej wizyty, wręczone zostały certyfikaty uczestnictwa w działaniach projektowych, śpiewaliśmy wspólnie skomponowaną piosenkę STOP BULLYING.
Gościom podobała się wizyta w Polsce, nasza szkoła, nasze miasto i okolice. Nawiązanych zostało wiele przyjaźni. Podczas pożegnania nie obyło się bez łez, co świadczy o tym, że wizyta była udana.

wizyta_w_polsce
wizyta_w_polsce_02
wizyta_w_polsce_03
wizyta_w_polsce_05
wizyta_w_polsce_06
wizyta_w_polsce_07
wizyta_w_polsce_08
wizyta_w_polsce_09
wizyta_w_polsce_10
wizyta_w_polsce_11
wizyta_w_polsce_12
wizyta_w_polsce_13
wizyta_w_polsce_14
wizyta_w_polsce_15
wizyta_w_polsce_16
wizyta_w_polsce_17
wizyta_w_polsce_18
wizyta_w_polsce_19
wizyta_w_polsce_20
wizyta_w_polsce_21
wizyta_w_polsce_22
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21