Z okazji Dnia Ziemi odbyły się akcje w 3 kategoriach:
1) Wszystkie klasy 4 -8 ułożyły sentencję ekologiczną.
Dniem bez pytania nagrodzono 4 klasy: 4a, 5b, 6b, 8a.
2) Najbardziej kolorowy i fantazyjny UBIÓR klas w Dniu Ziemi 22.04.2024 r. (minimum 4 różne kolory, oprócz białego i czarnego). Najbardziej KOLOROWE KLASY: 1a, 4a, 2c, 4b otrzymały punkty z zachowania za zaangażowanie w akcję oraz słodycze.
3) Indywidualne osoby przebrane najbardziej KOLOROWO i FANTAZYJNIE otrzymały również słodkie upominki:
Nina Cieplak – klasa 1a
Kornelia Sołkowicz – klasa 2c
Anastasiia Kolodchenko – klasa 3a
Martyna Świder – klasa 3a
Maja Dyjak – klasa 4a
Patrycja Hus – klasa 4b
Oskar Cieśla – klasa 5b
Sofia Dykun – klasa 6OP
Julia Wyrostkiewicz – klasa 8a
DZIĘKUJEMY ZA  AKTYWNY UDZIAŁ!!!
Organizatorzy: Maria Cop i Agata Nowalińska

dzien-ziemi-2024
dzien-ziemi-2024_05
dzien-ziemi-2024_03
dzien-ziemi-2024_04
dzien-ziemi-2024_02
dzien-ziemi-2024-1a
dzien-ziemi-1b
dzien-ziemi-1b_02
dzien-ziemi-1b_03
dzien-ziemi-1b_04
dzien-ziemi-1b_05
dzien-ziemi-1b_06
dzien-ziemi-2a
dzien-ziemi-2a_02
dzien-ziemi-2b
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

W dniu 24 kwietnia 2024 r. (środa) odbędzie się spotkanie Rodziców z Wychowawcami (wywiadówka).
Klasy I - III - godz.17.00.
Klasy IV - VIII - godz.18.00
Wykaz sal, w których odbędą się spotkania, wywieszony będzie w dniu wywiadówki na tablicy ogłoszeń.

Już w najbliższą sobotę 27 kwietnia Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza wszystkich miłośników rowerów na rozpoczęcie sezonu rowerowego oraz start kampanii Rowerowy Maj 2024!
Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. W tym roku kampania potrwa od 6-29 maja 2024 r.
Szczegóły rajdu rowerowego w dniu 27 kwietnia 2024 r.
Program rajdu:
10:30 – zebranie uczestników na Rynku w Rzeszowie
11:00 – początek przejazdu ulicami Rzeszowa
12:00 – koniec przejazdu ulicami Rzeszowa
Ok. 12:30 – przyjazd na metę na rzeszowskich Bulwarach, podziękowanie za udział w imprezie i zakończenie rajdu.
Trasa rajdu (8,6 km):
Rynek - Matejki – Moniuszki – Cieplińskiego – Piłsudskiego – Most Lwowski – Rejtana – Powstańców Warszawy – Podwisłocze – Kopisto – Kilara – Hetmańska – Bulwarowa – zjazd na scenę na Bulwarach.
Link do mapy: https://www.traseo.pl/trasa/start-sezonu-rowerowego .
Organizatorzy rajdu: Urząd Miasta Rzeszowa oraz Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl.
Udział w rajdzie:
Udział w rajdzie rowerowym jest bezpłatny. Osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej. Osoby niepełnoletnie obowiązkowo muszą posiadać kask (rekomendowane jest posiadanie kasku również przez osoby pełnoletnie).
ZAPRASZAMY DO AKTYWNEJ SOBOTY NA ROWERZE!
Każdy uczestnik rajdu musi posiadać sprawny oraz właściwie oznakowany rower (oświetlenie z przodu i z tyłu, dzwonek, odblaski).
Dodatkowe informacje:
W przypadku załamania pogody organizatorzy zastrzegają możliwość skrócenia trasy, aby z rynku dojechać jak najszybciej na Bulwary lub w przypadku bardzo złej pogody, odwołania rajdu. Rajd zabezpieczony będzie przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl.
Przejazd uczestników rajdu ulicami miasta zabezpieczony zostanie przez Policję oraz karetkę pogotowia.

22 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Wiosna w wierszach dla dzieci”. Za oknem zimno a w naszej bibliotece wiosennie i kolorowo. Dwadzieścioro czworo dzieci z klas 1-3 recytowało wiersze o wiośnie. Piękne kolorowe stroje i śliczne wiersze na pewno przyczynią się do powrotu wiosennej pogody.
Komisja konkursowa w składzie: Marta Adamczyk nauczyciel bibliotekarz i Patrycja Solecka kierownik Filii nr 8 przyznała następujące nagrody:
I miejsce – Liliana Sarna z kl. 1a
II miejsce – Karolina Prajzner z kl. 3a
III miejsce – Maksymilian Sokołowski z kl. 2b
Przyznano również dwa wyróżnienia dla Michaliny Domoń z kl. 1a i Agaty Szeligi z kl. 2a
Wszystkie dzieci otrzymały odpowiednie dyplomy i upominki, które ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2.
Uczestnikom serdecznie gratuluję zaangażowania i radzenia sobie z tremą podczas występu, dziękujemy bardzo rodzicom za piękne stroje i rekwizyty.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia uczestników oraz nagrania laureatów tegorocznego konkursu.
Organizatorka: Marta Adamczyk

18 kwietnia uczniowie klasy 2b wzięli udział w wydarzeniu edukacyjnym, „Otwarte sadzenie lasu w Nadleśnictwie Głogów”. W tym roku wydarzenie wpisywało się w obchody 100-lecia Lasów Państwowych oraz Międzynarodowy Dzień Ziemi, przypadający na dzień 22 kwietnia 2024 roku.
W trakcie kilkugodzinnej akcji, w której uczestniczyło 350 osób, posadzono ok. 4 000 drzew! Sadzenie odbywało się pod nadzorem pracowników Nadleśnictwa Głogów. Uczestnicy wydarzenia zostali przeszkoleni, jak właściwie sadzić młode sosny. Podzieleni na zespoły, wyposażeni w kostury i sadzonki z ochotą ruszyli do działania. Po owocnej pracy wszyscy uczestnicy akcji zostali zaproszeni na ognisko. Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Głogów Małopolski za możliwość uczestnictwa w tak wartościowej i ciekawej dla uczniów akcji.

2b-sadzi-las-2024
2b-sadzi-las-2024_02