Wszyscy wiemy, że nie ma nic wspanialszego, niż cudownie spędzony czas z koleżankami i kolegami. I tak w piękny sobotni poranek wyruszyliśmy do Krakowa, wszystko po to, aby razem przeżyć niesamowitą rozrywkę w Aquaparku. Trochę popływaliśmy, pozjeżdżaliśmy na zjeżdżalniach, pontonach, poruszałyśmy nóżką na rowerkach wodnych, aż żal, że w tak przyjemnych okolicznościach czas tak szybko płynął.
To jednak był dopiero początek atrakcji. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się nad malowniczym jeziorem z ogromnym placem zabaw, boiskami do piłki siatkowej i piłki nożnej - no cóż więcej dodać - było super!!!
Ognisko, kiełbaska - smakowały wybornie!
Każdy kto był z nami na zawsze będzie pamiętał ten dzień, gdzie radość, uśmiech i rewelacyjna atmosfera sprawiły, że na długo pozostanie on w naszej pamięci.

aquapark-2024
aquapark-2024_02
aquapark-2024_03
aquapark-2024_04
aquapark-2024_05
aquapark-2024_06

1. Konkurs - Mój dzień w Dwójce
2. Konkurs - Tylko jeden moment mam w pamięci
3. Konkurs - Rodzinne Gałęzie Dwójki
4. Konkurs - Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
5. Konkurs plastyczny - Dwójka w Barwach Wspomnień
    Pobierz

Tradycją naszej szkoły stało się już od wielu lat spotkania na żywo z naturą, tym razem klasy 4a oraz 5b wraz z wychowawcami p. Eweliną Sową oraz p. Danutą Chmaj przy opiece p. Agnieszki Potery-Barłowskiej odwiedziły Nadleśnictwo Głogów. W ramach wzajemnej integracji oraz promowania aktywności fizycznej mieliśmy możliwość przypomnieć sobie poszczególne warstwy lasu, rodzaje lasów oraz zaobserwować zmiany zachodzące w lesie jesienią. W naszym planie wycieczki było znalazło się również zbieranie grzybów, ognisko z kiełbaską oraz wspaniale spędzony czas na grach i zabawach na świeżym powietrzu. Uwierzcie było wspaniale, słońce grzało gorąco, tak mocno jak atmosfera, która nam dziś towarzyszyła. Najlepsze podsumowanie oddało jednak zdanie podczas zabawy nas wszystkich w "głuchy telefon" wokół ogniska, kiedy Jagoda wysłała do wszystkich wiadomość: TO BYŁA NAJLEPSZA WYCIECZKA NA ŚWIECIE i wszyscy to potwierdzili!!!
Sami zerknijcie... jak świetnie się bawiliśmy.

4a-5b-wycieczka-Nadlesnictwo-Glogow-2024
4a-5b-wycieczka-Nadlesnictwo-Glogow-2024_02
4a-5b-wycieczka-Nadlesnictwo-Glogow-2024_03
4a-5b-wycieczka-Nadlesnictwo-Glogow-2024_04
4a-5b-wycieczka-Nadlesnictwo-Glogow-2024_06
4a-5b-wycieczka-Nadlesnictwo-Glogow-2024_07
4a-5b-wycieczka-Nadlesnictwo-Glogow-2024_08
4a-5b-wycieczka-Nadlesnictwo-Glogow-2024_09
4a-5b-wycieczka-Nadlesnictwo-Glogow-2024_10
4a-5b-wycieczka-Nadlesnictwo-Glogow-2024_11
4a-5b-wycieczka-Nadlesnictwo-Glogow-2024_12

Wszystko w życiu się zmienia, jedyne co pozostaje
bez zmian to wspomnienia…

Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci, Nauczyciele, Uczniowie i Przyjaciele
Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie,

Z ogromną radością zapraszamy na obchody 50-lecia istnienia naszej szkoły, które odbędą się 6 grudnia 2024 roku w budynku szkoły przy ul. Aleksandra Kamińskiego 12. To wyjątkowa okazja, by wspólnie uczcić pół wieku naszej historii i osiągnięć.
     Wszystkich, którzy chcieliby ubogacić zapis historii naszej szkoły, prosimy
o podzielenie się swoimi wspomnieniami, ciekawymi historiami, zdjęciami i nadsyłanie ich w wersji elektronicznej na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub doręczenie ich do sekretariatu szkoły.
Wszystkie udostępnione dokumenty i fotografie zostaną zeskanowane i zwrócone (nienaruszone). Z nadesłanych materiałów stworzymy wystawy, które będzie można obejrzeć podczas uroczystości.
Będziemy wdzięczni, jeśli zdjęcia będą przez Państwa opisane w następujący sposób:
• rok wykonania zdjęcia,
• przedstawione wydarzenie,
• osoby znajdujące się na zdjęciu.

Prosimy o dostarczenie nam swoich wspomnień i pamiątkowych fotografii do 28 października 2024 roku.

Zwracamy się również z prośbą o potwierdzenie swojej obecności na obchodach do 15 listopada 2024 roku, abyśmy mogli odpowiednio przygotować się na to wyjątkowe spotkanie. Potwierdzenia prosimy przesyłać również na powyższy adres mailowy lub telefonicznie pod nr tel. 17 7482318.
Przebieg uroczystości:
- rozpoczęcie uroczystości – godz. 10.30 w sali gimnastycznej
- powitanie uczestników uroczystości,
- program artystyczny,
- przemówienia okolicznościowe,
- spotkanie przy wspólnym stole,
- zwiedzanie szkoły, wpisy do księgi pamiątkowej,
- spotkania klasowe absolwentów (do godzin wieczornych)
Msza święta w intencji byłych i obecnych pracowników, rodziców, uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie odbędzie się w dniu poprzedzającym uroczystość czyli 5 grudnia 2024 r. o godz. 10.00 w Kościele pw. Chrystusa Króla.

Będzie nam niezmiernie miło świętować ten szczególny jubileusz w Państwa gronie.

Z wyrazami szacunku,
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie

Kung Fu w języku chińskim oznacza osiągnięcie wysokiego poziomu umiejętności w jakiejś dziedzinie. Kung Fu to sztuka walki, która przede wszystkim uczy nas szacunku, harmonii, uczciwości i samodzielności. Cechy te są absolutnie niezbędne do osiągnięcia sukcesu.
Uczniowie klas 1-3 mieli okazję wzięcia udziału w niezwykłej lekcji związanej z tą sztuką walki.

pokaz-Kung_fu_2024_03
pokaz-kung-fu-2024-col