TRZYMAJ FORMĘ w nowym roku szkolnym 2023/2024
To już kolejny rok, w którym nasza szkoła bierze udział w Programie "Trzymaj Formę!"- pomaga on rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Służy promocji aktywności fizycznej, uczy prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.
ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NASZYCH INNOWACJI W TYM TEMACIE.

Już w najbliższą sobotę 27 kwietnia Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza wszystkich miłośników rowerów na rozpoczęcie sezonu rowerowego oraz start kampanii Rowerowy Maj 2024!
Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. W tym roku kampania potrwa od 6-29 maja 2024 r.
Szczegóły rajdu rowerowego w dniu 27 kwietnia 2024 r.
Program rajdu:
10:30 – zebranie uczestników na Rynku w Rzeszowie
11:00 – początek przejazdu ulicami Rzeszowa
12:00 – koniec przejazdu ulicami Rzeszowa
Ok. 12:30 – przyjazd na metę na rzeszowskich Bulwarach, podziękowanie za udział w imprezie i zakończenie rajdu.
Trasa rajdu (8,6 km):
Rynek - Matejki – Moniuszki – Cieplińskiego – Piłsudskiego – Most Lwowski – Rejtana – Powstańców Warszawy – Podwisłocze – Kopisto – Kilara – Hetmańska – Bulwarowa – zjazd na scenę na Bulwarach.
Link do mapy: https://www.traseo.pl/trasa/start-sezonu-rowerowego .
Organizatorzy rajdu: Urząd Miasta Rzeszowa oraz Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl.
Udział w rajdzie:
Udział w rajdzie rowerowym jest bezpłatny. Osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej. Osoby niepełnoletnie obowiązkowo muszą posiadać kask (rekomendowane jest posiadanie kasku również przez osoby pełnoletnie).
ZAPRASZAMY DO AKTYWNEJ SOBOTY NA ROWERZE!
Każdy uczestnik rajdu musi posiadać sprawny oraz właściwie oznakowany rower (oświetlenie z przodu i z tyłu, dzwonek, odblaski).
Dodatkowe informacje:
W przypadku załamania pogody organizatorzy zastrzegają możliwość skrócenia trasy, aby z rynku dojechać jak najszybciej na Bulwary lub w przypadku bardzo złej pogody, odwołania rajdu. Rajd zabezpieczony będzie przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl.
Przejazd uczestników rajdu ulicami miasta zabezpieczony zostanie przez Policję oraz karetkę pogotowia.

Wielkimi krokami zbliża się miesiąc maj, w którym to nasza szkoła już kolejny raz weźmie udział w kampanii - Rowerowy Maj. To największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Zapraszamy do wspólnej zabawy w trosce o właściwy nawyk aktywnego stylu życia i dobra naszej planety. Wszelkich ważnych informacji dowiesz się obejrzawszy naszą prezentację.

W dniu 18.03.br. odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Gimnastyce Dziewcząt.
Miło nam poinformować, że nasza drużyna w składzie: Rita Piróg, Wladyslava Frolowa – kl. 3a, Julia Michalik – kl. 2c, Aleksandra Zakrzewska - kl. 5b zdobyły 8 miejsce na 33 szkoły z całego województwa.
Dziewczynki rywalizowały w grupie dziewcząt do szóstej klasy, tak wiec ze względu na młody wiek naszych akrobatek to naprawdę ogromne wyróżnienie. Dziewczynki zaprezentowały się pięknie: w układzie wolnym na ścieżce gimnastycznej, układzie równoważnym na ławeczce oraz przeskoku rozkrocznego przez kozła. WIELKIE BRAWA I OGROMNE GRATULACJE! Życzymy Wam dalszych sukcesów!

VIII-miejsce_gimnastykdziewczat
VIII-miejsce_gimnastykdziewczat_02
VIII-miejsce_gimnastykdziewczat_03
VIII-miejsce_gimnastykdziewczat_04
VIII-miejsce_gimnastykdziewczat_05
VIII-miejsce_gimnastykdziewczat_06
1 2 3 4 5 6

W dniu 21.03.2024 odbyły się Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Rzeszowa.
Wspaniałe sukcesy odnieśli nasi uczniowie:
WIKTOR BRODZICKI zajął II miejsce w biegu na 600 metrów
SOFIA YEHOROVA zajęła IV miejsce w biegu na 60 metrów
ERNEST KUBALA zajął IV miejsce w skoku w dal
MIKOŁAJ NICGORSKI zajął V miejsce w pchnięciu kulą
SERDECZNIE GRATULUJEMY ŻYCZĄC DALSZYCH SUKCESÓW!!!!!!

sukcesy-lekkoatletow-2024_06
sukcesy-lekkoatletow-2024_05
sukcesy-lekkoatletow-2024_03
sukcesy-lekkoatletow-2024_04
sukcesy-lekkoatletow-2024
sukcesy-lekkoatletow-2024_02
sukcesy-lekkoatletyczne-2024
sukcesy-lekkoatletyczne-2024_02
sukcesy-lekkoatletyczne-2024_03
sukcesy-lekkoatletyczne-2024_04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Chociaż zima powoli nas opuszcza, to uczniom klas 3a i 4a udało się jeszcze skorzystać z uroków zimowych sportów. Dzieci wraz z wychowawcami wybrały się na rzeszowskie lodowisko w Parku Sybiraków. Mając do dyspozycji całą przestrzeń lodowej tafli można było szusować, śmigać i kręcić piruety. W takich momentach aż szkoda nam, że zima się kończy.

wyjscie-na-lodowisko-3a-4a
wyjscie-na-lodowisko-3a-4a_02