TRZYMAJ FORMĘ w nowym roku szkolnym 2021/2022
To już kolejny rok, w którym nasza szkoła bierze udział w Programie "Trzymaj Formę!"- pomaga on rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Służy promocji aktywności fizycznej, uczy prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.
ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NASZYCH INNOWACJI W TYM TEMACIE.

trzymaj_forme-21-22_intro
trzymaj_forme-21-22
Previous Next Play Pause
1 2

 

To było prawdziwe wyzwanie naszych uczniów podczas dwudniowej wycieczki w Bieszczady w dniach 13-14 czerwca. Bieszczady Challenge, tak najkrócej można opisać naszą wycieczkę. Końcówka roku szkolnego podczas tej wyprawy przyniosła dla naszych uczniów naprawdę wiele wrażeń i emocji. Podczas gry terenowej z piktogramami w rękach, uczniowie musieli pokonać górskie potoki, odnaleźć skarb w postaci tabliczek zamieszczonych na drzewach, a na koniec utworzyć wiersz z napisów odnalezionych na drzewach. Po tak wyczerpujących przeżyciach udaliśmy się na punkt widokowy w Polańczyku, gdzie podziwialiśmy panoramę Soliny oraz zjedliśmy pyszne lody. Wieczór również zapełnił się mnóstwem atrakcji, każdy relaksował się na swój sposób. Graliśmy w siatkówkę, w kosza, tańczyliśmy belgijkę, jak również podziwialiśmy rzeczkę Solinkę. Największym wyzwaniem dla nas wszystkich okazała się w drugi dzień, wyprawa na najwyższy szczyt polskich Bieszczadów i województwa podkarpackiego, wznoszący się na krańcu pasma połonin – Tarnicę na wysokość 1346m n.p.m. To było prawdziwe przeżycie, łatwo nie było, ale nasze piechury się nie poddawały, odnalazły w sobie siłę, aby pokonać trudy wspinaczki. Kiedy byliśmy już u szczytu Tarnicy, piękne widoki i satysfakcja, że daliśmy radę, zrekompensowały nam wszystko. Już wiemy, że w walce z naszymi słabościami to my jesteśmy „górą”. Było cudownie ….Sami zobaczcie:

Dzisiaj tj. 10 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Sportu dla wszystkich uczniów klas IV-VIII zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dzień ten odbył się w ramach Światowego Dnia Sportu, który obchodzony jest na całym świecie w dniu 6 kwietnia. W ramach tej imprezy wszystkie klasy w swoich grupach rówieśniczych rywalizowały ze sobą w grze w koszykówkę i w palanta. Dzisiaj każdy mógł zagrać w to, co najlepiej lubi, z kolegami i koleżankami z równoległych klas. W tym szczególnym dniu inicjatywa składów zespołów należała wyłącznie do naszych uczniów. Zależało nam bowiem, aby obok nauki dzieci znalazły również chwile przyjemności. Jako nauczycielom, na co dzień dbającym o właściwe nawyki prozdrowotne, chcieliśmy dzisiaj, aby nasi podopieczni dostrzegli coś więcej niż tylko zwycięstwo. Ukazaliśmy dzieciom, ile przyjemności i radości dostarcza uprawianie różnych form aktywności fizycznej z przyjaciółmi. Budowanie więzi w zespołach klasowych, społeczności szkolnej, wzajemnej integracji, to coś na czym dziś nam szczególnie zależało. Jesteśmy dumni z wszystkich naszych uczniów, że tak solidarnie, z pełnym zaangażowaniem reprezentowali swoje klasy. Mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień pozostawi w każdym z nich niesamowite wspomnienia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej pięknej imprezy.

W związku z kampanią profilaktyczną "Zachowaj Trzeźwy Umysł" przygotowaną z myślą o wsparciu dzieci i młodzieży w budowaniu kompetencji i umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami, klasa VII a wraz z wychowawcą podjęła wyzwanie, aby wzmocnić swoje umiejętności społeczne. Po podzieleniu na grupy, każda z nich wspólnie stworzyła plakat zachęcający do aktywności fizycznej oraz wspólnej zabawy, w której najważniejsze jest wyzwalanie pozytywnych emocji. Przygotowywanie wspólnej pracy artystycznej wymagało od nich pełnej współpracy, nie mniej jednak pozytywne doświadczenia z takich działań każdego z nas wprowadziły w dobry humor i nastrój, czego życzymy każdemu z Was. Hasło kampanii „Nie czas na nudę”- stało się dla naszej klasy realnym sposobem na nowe pomysły wspólnych miłych chwil w realnym świecie. Zapraszamy do obejrzenia naszych dzieł.

7a_nie_czas_na_nude
7a_nie_czas_na_nude_02
7a_nie_czas_na_nude_03
7a_nie_czas_na_nude_04
7a_nie_czas_na_nude_05
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

W dniu 20 maja na Stadionie Resovii odbyły się zawody lekkoatletyczne – trójbój LA, gdzie naszą szkołę reprezentowali: SZYMON GUTOWSKI, ALEKSANSER IWAŃCA, SZYMON SZYMAŃSKI, EMIL LELEK i PATRYK MIŁEK. Każdy z chłopców startował w trzech konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal i rzucie piłeczka palantową. Suma punktów wszystkich zawodników dała naszej szkole wspaniały rezultat. Chłopaki zdobyli III miejsce w Rzeszowie.
Chłopaki WIELKIE BRAWA I OGROMNE GRATULACJE! Życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 20.04.br. odbyły się Międzyszkolne Rozgrywki w Mini Siatkówkę Chłopców. Tym razem naszą szkołę reprezentowali chłopcy z rocznika 2009 i młodsi: Michał Widak, Julian Nartowski, Wiktor Brodzicki, Alan Homa, Filip Jurkowski, Krystian Micał, Iwo Joachimowicz, Jan Kozyra, Igor Dobrowolski i Dawid Korbecki. Chłopaki z wielkim duchem walki i zapałem toczyli mecze ze szkołami SP27, SP17, SP19. Pierwszy mecz stoczyli z SP17, gdzie pierwszy skład z naszej drużyny odniósł sukces w pierwszym secie 25:20, niestety drugi skład naszej drużyny nie utrzymał zwycięstwa, co doprowadziło do tie-breaka, który przegraliśmy 15:17. Podobna sytuacja była podczas meczu z SP19, gdzie podczas tie-breka drużyna gospodarzy zwyciężyła 16:14. To naprawdę była świetna gra, pełna współpracy, wzajemnej motywacji, brakło nam „odrobiny szczęścia”, bo jak można nazwać inaczej nasze dwa tie-breaki, które przegraliśmy tak niewielką przewagą. Poświąteczne rozgrywki traktujemy jednak jako rozgrzewkę przed następnymi ważnymi meczami z siatkówki, następnym razem to wygramy!!!!
CHŁOPAKI WIELKIE GRATULACJE ZA PIĘKNA GRĘ, POSTAWĘ GODNĄ SPORTOWCA I REPREZENTOWANIE NASZEJ SZKOŁY!