W tym roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła przystąpiła do konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę! Jest to inicjatywa realizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę!
Naszym celem będzie promowanie zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności i aktywności fizycznej. Będziemy starali się dotrzeć świadomości wszystkich naszych uczniów pogłębiając ich wiedzę o wartości odżywcze żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych.
Mamy nadzieję, że wzbudzimy w naszej młodzieży chęć do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy, doskonaleniu zachowań

-postaw prawidłowego żywienia jak i uprawiania aktywności fizycznej z przyjemnością.
Naszą akcją w tym roku będą prowadzili uczniowie klas V wraz z wychowawcami:

 • Klasa Va - Danuta Chmaj,
 • Klasa Vb -Piotr Szetela,
 • Klasa Vc - Jolanta Lasota,
 • Klasa Vd -Agnieszka Ziętek.
  trz_f1
  trz_f2
  trz_f3
  trz_f4
  Previous Next Play Pause
  1 2 3 4

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ PROGRAMU "TRZYMAJ FORMĘ"

MIEJSCE GRY:
W normalnych warunkach przeprowadzilibyśmy tą grę na zewnątrz – w pobliskim parku, na terenie wokół firmy, szkoły, uczelni. Jednak dzisiaj przeprowadzimy ją w Twoim domu.
UCZESTNICY:
Każdy uczestnik powinien mieć narysowaną mapę, w której będzie zaznaczał swoje punkty do których dotarł.
ZASADY GRY:
Gra polega na dotarciu w 8 wyznaczonych miejsc, w których ukryte są zadania promujące prawidłowe zasady segregacji odpadów oraz świadome zakupy. Do każdego miejsca trzeba będzie dotrzeć wykonując odpowiednie ćwiczenie ruchowe podane poniżej. Dane miejsca mogą wskazywać strzałki lub mapa, którą możecie sobie samodzielnie przygotować. W każdym z miejsc uczestnik uzyskuje hasło bądź rekwizyt potrzebny do rozwiązania zadania, na końcu gry. Gracz musi uzbierać 8 haseł, które w punkcie końcowym wpisze do krzyżówki i otrzyma za to 5 z wf.
Uwaga!!!
Pierwsze pięć osób z klasy otrzyma +5 z WF. Jeśli ktoś dodatkowo sporządzi mapkę z wyznaczonymi punktami ma 6 z wf. Kto z Was prawidłowo wykona wszystkie zadania w najkrótszym czasie – wygrywa.
ZADANIA DO WIRTUALNEJ GRY TERENOWEJ - POBIERZ

PRZEDMIOTY POTRZEBNE DO PRZEPROWADZENIA GRY:
1. Wydrukowane 8 zadań (zadania znajdują się poniżej)
2. Wydrukowana krzyżówka
3. PRZEDMIOTY do pomocy: SZKLANKA, WAZON, LUSTERKO, FILIŻANKA Z PORCELANY, ŻARÓWKA, KIELISZEK,
4. Plastikowa butelka po napojach, do zadania 3
Do WIRTUALNEJ GRY TERENOWEJ przesyłajcie hasło do swoich wychowawców w klasach 1-3, a do nauczycieli wf w klasach 4-8.
DOBREJ ZABAWY!
Prezentacja do obejrzenia

Loading...

W dzisiejszym dniu tj.20.02.2020 r. w naszej szkole odbyła się już druga edycja Spartakiady dla Przedszkolaków „BAW SIĘ RAZEM Z NAMI”. Naszą wielką imprezę otworzył Pan Dyrektor Rafał Francikowski, który życząc wszystkim dobrej zabawy przypomniał dzieciom o zasadach fair play i zdrowej rywalizacji. Gościliśmy dzisiaj dzieci z Przedszkola Publicznego nr 7, 29, 16 oraz naszego Punktu Przedszkolnego , które rywalizowały ze sobą w wielu sprawnościowych konkurencjach. Dzieci startując w zespołach 10 osobowych, miały za zadanie przekazywanie sobie pałeczki sztafetowej, przeciąganie szarfy, rzucanie woreczkiem do celu oraz zamianę piłek. Wszystkie konkurencje wymagały od dzieci ogromnego zaangażowania i szybkości wykonywanych zadań. Po każdej konkurencji dzieci z poszczególnych przedszkoli odpowiadały na pytania związane ze zdrową dietą odgadując zagadki o owocach i warzywach. Dzieci wykazały się ogromna wiedzą i znajomością zdrowej diety. Cieszymy się bardzo, że w tak aktywny i miły sposób spędziliśmy wspólnie czas.
Jak przystało na prawdziwe zawody sportowe:
I miejsce zdobyło Przedszkole Publiczne nr 29,
II miejsce Punkt Przedszkolny przy SP 2 ,
III miejsce Przedszkole Publiczne nr 16,
IV miejsce Przedszkole Publiczne nr 7.
Każde przedszkole otrzymało dyplom, a dzieci pamiątkowe upominki.
WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!

baw_sie_z_nami_2020_01
baw_sie_z_nami_2020_02
baw_sie_z_nami_2020_03
baw_sie_z_nami_2020_04
baw_sie_z_nami_2020_05
baw_sie_z_nami_2020_06
baw_z_nami_2020_01
baw_z_nami_2020_02
baw_z_nami_2020_03
baw_z_nami_2020_04
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

13.12 odbył się etap rejonowy "XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK " w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie, w którym nasza uczennica Karolina Szczepanik z 7c zajęła 1 miejsce. Gratulujemy!

W ostatnim tygodniu przed feriami podczas lekcji wf i godzin wychowawczych cała szkoła wzięła sobie za cel sprawdzenie swojej wagi ciała w stosunku do BMI. Wychowawcy klas z ogromnym zaangażowaniem pomagali uczniom zrozumieć, dlaczego powinni uważać na swoją wagę ciała i co zrobić jeśli przewyższa ona znacznie normy. Uczniowie poznali czym jest BMI -jest powszechnie wykorzystywanym wskaźnikiem, z którym każdy z nas z pewnością kiedyś się spotkał, a prawdopodobnie i go sobie dla siebie wyliczał. Zbyt wysokie powoduje stres i sugeruje, iż powinniśmy schudnąć, podczas gdy zbyt niskie świadczy np. o tym, iż w walce o szczupłą sylwetkę posunęliśmy się trochę za daleko. Jego interpretacji może być jednak wiele i zawsze zależeć powinny od sytuacji, w której znajduje się dana osoba.
Czym jest BMI?
  BMI to skrót oznaczający wskaźnik (indeks) masy ciała (ang. Body Mass Index). Oblicza się go, dzieląc masę ciała (podaną w kilogramach) przez kwadrat wysokości (w metrach ) W przypadku dzieci i młodzieży wynik obliczamy za pomocą kalkulatora BMI dzieci i młodzieży. Obliczanie wskaźnika masy ciała odbywa się tak samo jak w przypadku dorosłych, jednakże interpretacja wyników jest bardziej skomplikowana – w obliczeniach BMI dzieci i młodzieży stosuje się dane z tzw. siatek (per) centylowych. Dzisiaj spróbujemy obliczyć swoje BMI, a wynik potraktować jako cenna lekcje dla naszego zdrowia.

Wzór na obliczanie prawidłowego BMI wygląda następująco:

 BMI= masa/wzrost(wzrost w metrach)

Przedziały wskaźnika BMI -wskaźnik BMI jest używany do oceny wagi prawidłowej, ryzyka zagrożeniem  otyłością i chorobami związanymi z nadmiarem tkanki tłuszczowej w organizmie. BMI może znajdować się w jednym z kilku wyszczególnionych przedziałów opisujących masę ciała:

Wartość

Co oznacza?

BMI < 18,5

Niedowaga

18,5 ≤ BMI ≤ 24,9

Waga prawidłowa

25 ≤ BMI ≤ 29,9

Nadwaga

BMI > 30

Otyłość

 

bmi_2020_01
bmi_2020_02
bmi_2020_03
bmi_2020_04
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Z okazji Mikołaja klasa 5a wraz z wychowawca p. Danutą Chmaj udała się do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2 Arena na Seminarium dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych pt. „Mikołajkowe eko-spotkanie.” W tym dni mieliśmy okazje poznać wiele cennych informacji przekazanych nam podczas wykładu przez Pana Piotra Puchalskiego, Prezesa Zarządu Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego. Dowiedzieliśmy się skąd się biorą produkty ekologiczne oraz poznaliśmy podstawowe zasady zdrowego odżywiania na bazie ekologicznych produktów od Pana Marka Krysztoforskiego. Po tak cennych lekcjach udaliśmy się na Targi , gdzie mogliśmy skosztować i degustować  produktów ekologicznych. Atmosfera była wspaniała, kosztowaliśmy chleba na naturalnym zakwasie, próbowaliśmy oleju rzepakowego, wytwarzanego w sposób naturalny, posililiśmy się naturalną witaminą C w postaci kiszonych ogórków, próbowaliśmy serów wykonanych ręcznie , które dojrzewały wolno, ale w naturalny sposób, to był smak….
Zaobserwowaliśmy również różnicę w wyglądzie herbatek , w których można było rozpoznać zasuszone płatki kwiatów czy owoców, a nie jak powszechnie kupujemy w zamkniętych torebkach, drobny pyłek. Ogromną atrakcją dla dzieci był rowerowy mikser, gdzie każdy mogł pedałując na rowerze zmiksować sobie koktajl owocowy , a nawet go wypić. Zabawę mieliśmy wspaniałą , po wszystkim zaproszono nas na pyszny poczęstunek w postaci pierożków i kompotu z suszek, a jak to bywa tradycja Św.Mikołaja  wszystkie dzieci otrzymały prezenty w postaci chipsów z jabłek oraz naturalnego soku.
To była prawdziwa lekcja Życia, poznanie różnicy smaków i sposobów produkcji danych produktów. OD DZIŚ JUŻ WIEMY, MY BĘDZIEMY EKO!!!

ekogala_1
ekogala_2
ekogala_3
ekogala_4
ekogala_5
ekogala_6
ekogala_7
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7