„Kwiaty dla hospicjum” to akcja charytatywna, która ma na celu pomoc dla ciężko chorych dzieci. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zbierają pieniądze potrzebne do funkcjonowania Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
Zbiórka ma miejsce na wiosnę, kiedy w ogródku szkolnym zakwitną żonkile własnoręcznie zasadzone przez uczniów. Ofiarodawcy za swoje datki otrzymują w podzięce żonkil, który jest symbolem nadziei.
Koordynatorami akcji w szkole są panie: Ewelina Sowa, Urszula Granat i Elżbieta Bała.

kwiaty_hospicjum_2019_08
podzie_hosp_18
podziekowanie_hospicjum_2022
Previous Next Play Pause
1 2 3

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz pokazali, że mają niezwykłą empatię. Wzięli udział w kwestach na rzecz podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Po niedzielnych kwestach pod kościołami zorganizowali zbiórkę pieniędzy wśród uczniów, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej nr 2. Następnie w piątek i sobotę (8 i 9 kwietnia) zbierali pieniądze potrzebne na leczenie chorych dzieci w sklepach Frac na ulicy Chełmońskiego 1, Lwowskiej 6 i Solarza 15. Ofiarodawcom rozdawali niezmiennie żonkile, które są symbolem nadziei.

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w akcji charytatywnej wspierającej chore dzieci. 3 kwietnia nasi podopieczni, nie zważając na chłód, kwestowali pod rzeszowskimi kościołami. Wszystkim ofiarodawcom rozdawali kwiat żonkila wyhodowany w szkolnym ogródku. Dlaczego żonkil? To symbol nadziei, nieodłączny elementu pracy hospicyjnej. W bieżącym roku działaliśmy w ramach większej akcji „Pola Nadziei”.
Kochani Uczniowie, jesteśmy z Was bardzo dumni!!!

Link do materiału TVP Rzeszow:
https://rzeszow.tvp.pl/59426517/pola-nadziei-kwesta-na-rzecz-podkarpackiego-hospicjum-dla-dzieci 

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” 
/Papież Franciszek/
W myśl tych słów uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rzeszowie już po raz drugi zorganizowali kwestę dla ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. 
W ramach akcji charytatywnej „Kwiaty dla Hospicjum” uczniowie klas: 1a, 2a, 5b i 8b  jesienią zasadzili żonkile w ogródku szkolnym, następnie 31 marca i  7 kwietnia została przeprowadzona kwesta pod kościołami w parafii Chrystusa Króla i Świętego Krzyża w Rzeszowie, podczas której uczniowie obdarowywali symbolicznym kwiatem wszystkich tych, którzy wrzucali wolne datki, manifestując tym samym  bezinteresowne wsparcie dla potrzebujących.
W tym roku uczniowie zebrali 5663,00, które zostały w całości przekazane na rzecz dzieci potrzebujących pomocy.
Uczniowie wykazali się bezinteresownością, wytrwałością i wielkim sercem poświęcając swój wolny czas na pracę na rzecz najsłabszych, nieuleczalnie chorych dzieci. Dzięki ich zaangażowaniu i zebranym funduszom placówka będzie mogła poprawić jakość życia zarówno dziecka, jak i jego rodziny.
Organizatorami akcji w szkole są panie: Ewelina Sowa, Urszula Granat, Elżbieta Bała
Pomagam, bo…mogę…chcę… wybieram…
kwiaty_dla_hospicjum_1
kwiaty_dla_hospicjum_2
kwiaty_dla_hospicjum_3
kwiaty_dla_hospicjum_4
kwiaty_dla_hospicjum_5
kwiaty_dla_hospicjum_6
kwiaty_dla_hospicjum_7
kwiaty_dla_hospicjum_8
kwiaty_dla_hospicjum_9
kwiaty_dla_hospicjum_10
kwiaty_dla_hospicjum_11
kwiaty_dla_hospicjum_12
kwiaty_dla_hospicjum_13
kwiaty_dla_hospicjum_14
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Drodzy Państwo, jak Państwo zapewne wiecie nasza szkoła czynnie włączała się w akcje charytatywną „Kwiaty dla hospicjum” – która podległa pod ogólnopolską zbiórkę dobrowolnych datków na rzecz podopiecznych fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie. W ubiegłych latach – kwestę realizowaliśmy we współpracy z rzeszowskimi parafiami – a każdy dobroczyńca otrzymał żonkila – kwiat symboliczny oznaczający między innymi szansę na poprawę przyszłości.
W tym roku wszyscy wiemy, że kwestowanie na rzecz dzieciaków sprawić mogłoby więcej szkody niż pożytku, dlatego pragniemy poinformować wszystkich chętnych ludzi dobrej woli, którzy chcieliby wesprzeć tą szlachetną akcję, że Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci zdecydowało się w tym roku przeprowadzić akcję „Pola Nadziei” w formie internetowej, co jest odpowiedzią na dotykającą wszystkich Polaków sytuacją epidemii w kraju.
W jaki sposób w ramach WIRTUALNEJ Kampanii "Pola Nadziei" można wesprzeć Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci? Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej:
https://www.hospicjum-podkarpackie.pl/formy-pomocy/pola-nadziei/  
W ramach podziękowania – zgodnie z informacjami zamieszczonymi na powyższej stronie – dla każdego dobroczyńcy trafi Internetowo Żonkilowa pocztówka.
Zachęcamy do wsparcia akcji – w myśl motta towarzyszącego Dobroczyńcom Hospicjów – „Co zasiejesz, to zbierzesz”

Od 18 do 20 września 2018 r.  uczniowie naszej szkoły zasadzili w ogródku szkolnym 600 cebulek żonkili, które są potrzebne do przeprowadzenia akcji charytatywnej, w ramach której zbieramy pieniądze dla chorych dzieci.  Do tej szczytnej inicjatywy przyłączyły się  w tym roku klasa 1a z Panią Urszulą Granat i klasa 2a z Panią Elżbietą Bałą.

Akcja charytatywna „Kwiaty dla hospicjum”, która rozpoczęła się w SP 2 w 2017 roku, ma na celu propagowanie idei wolontariatu wśród dzieci. W tym roku uczniowie naszej szkoły dosadzili 600 cebulek żonkili. W sumie mamy posadzone 1100 cebulek.

kwiaty_dla_hospicjum_13
kwiaty_dla_hospicjum_14
kwiaty_dla_hospicjum_15
kwiaty_dla_hospicjum_16
kwiaty_dla_hospicjum_17
kwiaty_dla_hospicjum_19
kwiaty_dla_hospicjum_18
kwiaty_dla_hospicjum_2
kwiaty_dla_hospicjum_1
kwiaty_dla_hospicjum_5
kwiaty_dla_hospicjum_3
kwiaty_dla_hospicjum_4
kwiaty_dla_hospicjum_6
kwiaty_dla_hospicjum_7
kwiaty_dla_hospicjum_8
kwiaty_dla_hospicjum_9
kwiaty_dla_hospicjum_10
kwiaty_dla_hospicjum_11
kwiaty_dla_hospicjum_12
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19