„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”
/Papież Franciszek/
W myśl tych słów uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rzeszowie już po raz drugi zorganizowali kwestę dla ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
W ramach akcji charytatywnej „Kwiaty dla Hospicjum” uczniowie klas: 1a, 2a, 5b i 8b  jesienią zasadzili żonkile w ogródku szkolnym, następnie 31 marca i  7 kwietnia została przeprowadzona kwesta pod kościołami w parafii Chrystusa Króla i Świętego Krzyża w Rzeszowie, podczas której uczniowie obdarowywali symbolicznym kwiatem wszystkich tych, którzy wrzucali wolne datki, manifestując tym samym  bezinteresowne wsparcie dla potrzebujących.
W tym roku uczniowie zebrali 5663,00, które zostały w całości przekazane na rzecz dzieci potrzebujących pomocy.
Uczniowie wykazali się bezinteresownością, wytrwałością i wielkim sercem poświęcając swój wolny czas na pracę na rzecz najsłabszych, nieuleczalnie chorych dzieci. Dzięki ich zaangażowaniu i zebranym funduszom placówka będzie mogła poprawić jakość życia zarówno dziecka, jak i jego rodziny.
Organizatorami akcji w szkole są panie: Ewelina Sowa, Urszula Granat, Elżbieta Bała
Pomagam, bo…mogę…chcę… wybieram…
kwiaty_dla_hospicjum_1