Panująca epidemia wirusa SARS-CoV-2  spowodowała, iż wszystkim przyszło zmagać się z zupełnie nową rzeczywistością, którą często trudno interpretować i się w niej odnaleźć. Dyżur pedagogiczny, pełniony przez pedagoga szkolnego w naszej szkole, ma na celu niesienie  pomocy i wsparcia w postaci konsultacji oraz porady, w odpowiedzi na trudności uczniów, które pojawiły się wskutek pandemii koronawirusa. W każdy czwartek w godz. od 15.00 do 16.00, zapraszamy chętnych uczniów oraz rodziców do skorzystania z dyżuru, pod numerem telefonu: 17/7482308.

Już od 7 października 2021 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 w Rzeszowie ruszają warsztaty dla uczniów starszych klas szkół podstawowych na temat skutecznych sposobów uczenia się. W programie m.in.: rozpoznawanie mocnych stron uczniów i stylów uczenia się, mnemotechniki, mapy myśli, korzystanie z zasobów Internetu w poszukiwaniu informacji, planowanie i organizacja pracy. Zaplanowane zostały również inne zajęcia m.in. Trening Umiejętności Społecznych, Egzamin bez stresu, Mistrz planowania czyli jak lepiej zorganizować swoją naukę, Zawody przyszłości - http://ppp2.rzeszow.pl/aktualnosci.html.
Poradnia zaprasza również na „Szkołę dla rodziców” oraz „Warsztaty dla dobrych rodziców”. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu: 17 74 83 800.

Szanowni Rodzice,
Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 czerwca 2021 r.(wtorek) w godzinach od 14.00 do 16.00 pod numerem telefonu 17/7483808 ostatni raz w tym roku szkolnym jest możliwość konsultacji psychologicznej z panią Małgorzatą Wcisło z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie.

Szanowni Rodzice,
Uprzejmie informujemy, że działa dyżur konsultacyjny.
W dniu 27 maja 2021 r.(czwartek) w godzinach od 14.00 do 18.00 pod numerem telefonu 17/7483808
Dyżur pełni psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie Pani Małgorzata Wcisło.
Zapraszamy do skorzystania z porad i konsultacji psychologicznych.

Szanowni rodzice,
Uprzejmie informujemy, że działa dyżur konsultacyjny w dniu 22 kwietnia 2021 r. (czwartek) w godzinach od 14.00 do 18.00 pod numerem telefonu 17/7483808.
Dyżur pełni psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie pani Małgorzata Wcisło.
Zapraszamy do skorzystania z porad i konsultacji psychologicznych.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Rzeszowie zaprasza dyrektorów, nauczycieli i rodziców na webinarium: „Rozwój psychoseksualny dzieci i młodzieży z uwzględnieniem cyberzagrożeń"
PROWADZĄCA - Pani Magdalena Czyżewska – psycholog, seksuolog, psychoterapeuta
TERMIN: 29 marca 2021 r. godzina 15.00 (poniedziałek)! on line – Teams.
PROGRAM SZKOLENIA:
1. Fazy rozwoju psychoseksualnego człowieka.
2. Norma i patologia w rozwoju psychoseksualnym dzieci i młodzieży
3. Internet a zagrożenia dla prawidłowego rozwoju psychoseksualnego.
4. Rozwój psychoseksualny dzieci i młodzieży w dobie pandemii COVID-19
Zgłoszenia udziału:
• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Rzeszowie, ul. Rejtana 3 (informacja telefoniczna 17/7483800).
• Prosi się o przesłanie zgłoszenia w postaci danych/adresu e-mail/ z Teams/ w celu stworzenia grupy i wysłania zaproszenia.
• Zgłoszenia udziału pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub ogólny Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Szanowni Rodzice,
Uprzejmie informujemy, że działa dyżur konsultacyjny. w dniu 11 marca 2021 r.(czwartek) w godzinach od 14.00 do 18.00 pod numerem telefonu 17/7483808
Dyżur pełni psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie Pani Małgorzata Wcisło.
Zapraszamy do skorzystania z porad i konsultacji psychologicznych.

Drodzy Rodzice,
zapraszamy serdecznie na wyjątkowy darmowy webinar (szkolenie online) pod tytułem „Jak uchronić swoje dziecko przed zagrożeniami w sieci?"
Jakie zagrożenia czają się w sieci? Czy zdajesz sobie sprawę z takich zagrożeń, jak hejt, pornografia, bullying lub niechciane znajomości z anonimowymi internautami? Jak mądrze chronić swoje dziecko przed zagrożeniami z internetu?
Na te pytania odpowie nam nasz gość – Agata Kobylińska, współzałożycielka fundacji EduKaBe, pedagożka i specjalistka od bezpieczeństwa w sieci dla dzieci i młodzieży.
Webinar odbędzie się 5 marca (piątek) godzina 19:00
Webinar jest darmowy, wystarczy zapisać się poprzez formularz: https://webinar.tutore.eu/cyber/ 

Szanowni Rodzice,
Uprzejmie informujemy, że działa dyżur konsultacyjny. W dniu 11 lutego 2021 r.(czwartek) w godzinach od 14.00 do 18.00 pod numerem telefonu 17/7483808
Dyżur pełni psycholog Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie Pani Małgorzata Wcisło.
Zapraszamy do skorzystania z porad i konsultacji psychologicznych.

Szanowni Państwo
Informuję, że od stycznia 2021 roku funkcjonuje w Rzeszowie Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Jest on przeznaczony dla dzieci i młodzieży do 21 roku życia. Jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.
W ośrodku można skorzystać z kompleksowej diagnozy psychologicznej, porady, psychoterapii indywidualnej, grupowej, psychoterapii rodzinnej oraz wizyt środowiskowych.
POMOC ŚWIADCZONA JEST BEZPŁATNIE I NIE WYMAGA SKIEROWANIA.
Adres Ośrodka: Rzeszów ul.. Lwowska 64, II piętro.
Rejestracja telefoniczna i teleporady pod numerem telefonu: 519059242
Godziny otwarcia: 8.00 – 20.00
Pedagog szkolny

nfz-2
Previous Next Play Pause
1

 

DYŻUR INTERWENCYJNO – KONSULTACYJNY DLA RODZICÓW I UCZNIÓW
Uprzejmie informujemy, że Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Rzeszowie od II półrocza uruchamia telefoniczny dyżur interwencyjno-konsultacyjny dla rodziców i uczniów
Dyżur telefoniczny będzie pełnić Pani mgr Ewa Zawodnik, psychoterapeuta.
Pani Ewa Zawodnik jest doświadczoną psychoterapeutką, pracuje od kilkunastu lat z pacjentami dorosłymi oraz z dziećmi i młodzieżą. Posiada certyfikat uprawniający do pracy z osobami w kryzysie suicydalnym. Prowadzi psychoterapię indywidualną, interwencję kryzysową oraz grupy wsparcia.
Nr telefonu: 17/ 748 38 19
Dyżury w dniach:

Luty 2021

Marzec 2021

Kwiecień 2021

Maj 2021

Czerwiec 2021

Czwartki 14-16

Czwartki 14-16

Czwartki 14-16

Czwartki 14-16

Czwartki14-16WARSZTATY (ON LINE) DLA UCZNIÓW STARSZYCH KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Rzeszowie zaprasza uczniów starszych klas szkoły podstawowej na warsztaty nt „Oswoić stres-emocje w czasie pandemii”.
Warsztaty prowadzą psycholodzy: Agnieszka Domarska i Katarzyna Gosztyła
Termin: 10.02.2021 r. godzina 16.00.
W programie warsztatów:
• Nazywanie, uświadamianie uczuć towarzyszącym ludziom w czasie pandemii.
• Sposoby radzenia s obie z trudnymi emocjami.
• Praktyczne narzędzia niwelujące napięcie i stres.
Sposób przyjmowania zgłoszeń:
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Rzeszowie ul. Rejtana 3 (informacja telefoniczna 12/7483800).
Należy wypełnić formularz (wniosek o przyjęcie do poradni) dostępny na stronie poradni
w zakładce „druki do pobrania”, wypełnić go wpisując: udział w webinarze „Oswoić stres”.
Wniosek wypełniają rodzice, Można wysłać skan wniosku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pocztą lub dostarczyć do poradni.
Na wniosku należy wpisać login dziecka (Teams), aby można było dołączyć do grupy.

JAK RADZIĆ SOBIE ZE ZŁOŚCIĄ U DZIECI? - PRAKTYCZNY PORADNIK: 
https://skyier-bucket.s3-eu-west-1.amazonaws.com/public/CYo027ZLElJx0sxPlhsXjxsAOob39d828XHlynck.pdf
Zapraszam rodziców do lektury poradnika oraz do wykorzystania w procesie wychowawczym bajek terapeutycznych. 
„Bajka o Radości i Smutku” oraz „Bajka o Złości i Spokoju” opowiadają o skrajnych emocjach oraz sposobach na radzenie sobie z nimi.
https://www.alejabielany.pl/-/media/Images/B2C/Poland/Bielany/Documents/PL_AlejaBielany_Bajki_RadoscISmutek_2.ashx 
https://www.alejabielany.pl/-/media/Images/B2C/Poland/Bielany/Documents/PL_AlejaBielany_Bajki_ZloscISpokoj_2.ashx 

CYBERPRZEMOC
Problem cyberprzemocy, czyli przemocy z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych nie jest niczym nowym,. Z pewnością izolacja może sprzyjać eskalacji cyberprzemocy.
 
Dzieci i młodzież z racji nauczania zdalnego spędzają większość dnia przy telefonie i komputerze, są też w większym stopniu narażeni na przemoc ze strony innych osób.
Aby dowiedzieć się więcej o cyberprzemocy i jej konsekwencjach, a także o tym jak chronić dzieci, zachęcam rodziców do zapoznania się z poradnikiem „Cyberprzemoc - włącz blokadę na nękanie”. 
Poradnik ten został opracowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji i Akademię NASK w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”.

„Cyberprzemoc. Włącz blokadę na nękanie” - poradnik dla rodziców - POBIERZ

Drodzy uczniowie,
Mija kolejny tydzień nauki zdalnej. Pozostajecie w domu, nie chodzicie do szkoły, ale przecież uczestniczycie w lekcjach on line, odrabiacie zadania domowe, samodzielnie przy wsparciu nauczycieli zdobywacie nową wiedzę i nabywacie umiejętność samodzielnej pracy.
Wiecie z pewnością o tym, że w nauce nie chodzi o to, ile się uczymy, ale jak to robimy. Każdy z Was chciałby zdobywać wiedzę w sposób skuteczny, a na dodatek dobrze ją zapamiętywać. Zastanawiacie się, Jak skutecznie uczyć się w domu? 
Na pewno warto opracować plan dnia, w którym będzie czas na naukę. A co jeszcze warto zrobić, poczytajcie. Przygotowałam dla Was parę cennych wskazówek.
Pedagog szkolny
Siedem grzechów głównych uczenia się i jak się ich pozbyć? - POBIERZ
Techniki nauki – jak skutecznie się uczyć? - POBIERZ

DRODZY UCZNIOWIE,
Proponuję Wam opracowanie planu dnia, który pozwoli przetrwać ten szczególny czas, poukładać po kolei wasze aktywności, które wykonujecie codziennie.
Polecam stworzenie harmonogramu, który obejmie zarówno czas na naukę, zabawę, kontakt telefoniczny z przyjaciółmi, rozwijanie pasji, zainteresowań, a także czas bez „technologii”, komputera czy telefonu. Warto włączyć do tego planu jakąś ulubioną grę planszową, spędzanie czasu z rodzicami, rodzeństwem, wspólne rozmowy, wspólne przyrządzanie posiłków czy też wspólny spacer.
Może warto taki plan dnia przygotować wspólnie z rodzicami. Zachęcam Was do takiego działania. Liczę na Waszą kreatywność i pomysłowość
Serdecznie Was Pozdrawiam
pedagog

Kochane dzieci,
Obecna sytuacja dotknęła nas wszystkich i spowodowała wiele zmian, do których wszyscy próbują się przyzwyczaić. Jest to normalne, że mamy trudności z zaakceptowaniem tych zmian, że odczuwamy teraz różne emocje. Możemy odczuwać strach czy smutek, możemy czuć się zagubieni, ale też możemy się śmiać i odczuwać radość, gdyż wciąż dzieje się wokół nas wiele dobrych rzeczy.
Z pewnością nie spodziewaliście się, że tak będziecie teraz spędzać czas, nie myśleliście, że będziecie musieli poprzekładać spotkania z przyjaciółmi, odłożyć przyjęcia urodzinowe, wyjścia do kina. Pamiętajcie, że zostając w domu, odgrywacie również bardzo ważną rolę i pomagacie wszystkim, którzy aktywnie pracują, żeby sytuacja wróciła do normalności oraz tym, którzy świadczą podstawowe usługi warunkujące dzisiejsze funkcjonowanie.
Wiele zmieniło się, ale chcę Was zapewnić, że tak jak wcześniej drzwi do mojego gabinetu są dla Was otwarte, teraz w formie on line. 
Nie ukrywam, że brakuje mi wspólnych spotkań z Wami i rozmów. Zachęcam Was do kontaktu ze mną w różnych sprawach nie tylko dotyczących obecnej sytuacji, problemów, z którymi się mierzycie ale także radości, które przeżywacie.
Możecie do mnie pisać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz za pośrednictwem dziennika. Zapewniam Was, że odpowiem na każdego maila. Od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-15.00 i 17.00-19.00 możecie się również kontaktować ze mną telefonicznie na numer 17/7727596. 
Pozdrawiam Was serdecznie,
Helena Trznadel-Góźdź (pedagog szkolny)

Drodzy Rodzice,
Chciałabym zapewnić, że w związku z zaistniałą sytuacją, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświatowego, służę pomocą w razie jakichkolwiek problemów, pytań czy wątpliwości.
Informuję, że można się ze mną skontaktować za pomocą maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Uruchamiam również dla Państwa dyżury telefoniczne pod numerem telefonu: 17/7727596 od poniedziałku do piątku w godzinach: 13.00 – 15.00 oraz 17.00 – 19.00.
Zachęcam jednocześnie do regularnego zapoznawania się z informacjami zamieszczanymi przeze mnie na stronie internetowej szkoły w zakładce zdalne nauczanie/pedagog szkolny.
Sukcesywnie będę przygotowywać artykuły, materiały edukacyjne, porady oraz inne informacje, które mogą się okazać dla Państwa przydatne w tym szczególnym czasie.
Życzę Państwu wszystkiego dobrego w tej trudnej dla każdego z nas sytuacji.
Pedagog szkolny – Helena Trznadel-Góźdź

JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM O NIEPOKOJĄCEJ SYTUACJI ZWIĄZANEJ Z KORONAWIRUSEM – PORADY PSYCHOLOGA - POBIERZ

INSTYTUCJE ŚWIADCZĄCE WSPARCIE I POMOC PSYCHOLOGICZNĄ W DOBIE PANDEMII KORONAWIRUSA
Poniżej przedstawiam informacje, zamieszczam linki, pod którymi znajdą Państwo darmową, pomoc psychologiczną.
1.Pomoc oferowana przez Podkarpackie Stowarzyszenie Psychoterapeutów (link do strony)
http://www.psychoterapia-podkarpackie.pl/?fbclid=IwAR0tmSDhPEydG5hwptpoE_XJt3IZpI0EMBEZnW5d2u-qZgUqWfXSLHPCowo 
2. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 2 w Rzeszowie - http://ppp2.rzeszow.pl/ ul. Rejtana 3
prowadzi TELEPORADY, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 12.00.
W tym czasie dyżury pełnią specjaliści (psycholodzy, pedagodzy, psychoterapeuci).
Porady można uzyskać pod numerami telefonów: 
17 748 38 23, 17 748 38 10, 17 748 38 11. 
Połączenie można również uzyskać za pośrednictwem sekretariatu - nr telefonu - 17 748 38 00 
3.Każdy, kogo dotknął kryzys związany z epidemią koronawirusa może zasięgnąć darmowej porady psychologa lub psychoterapeuty: 
https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/  - telefon 888 960 980
4. Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego - jest linią całodobową i bezpłatną. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie - 800 702 222
5. Ośrodek Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej w Rzeszowie (jeśli doskwiera lęk, samotność, niepokój związane z obecną sytuacją), od poniedziałku do piątku, w godzinach: 7.30 - 18.30, tel. 17/ 8635389, strona: http://opsik.mopsrzeszow.pl/index.php  
6. Pomoc psychologiczna dla osób podlegających kwarantannie na mocy SANEPID-u, Urząd Miasta Rzeszowa, tel. 17/8636933
7.Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży-116 111
8.Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym – 116 123