DEFINICJA SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE TO SZKOŁA, KTÓRA WE WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI UCZNIÓW I SPOŁECZNOŚCIĄ LOKALNĄ:
- systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej
- wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie

STANDARDY SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE:
1. Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.
2. Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.
3. Szkoła realizuje edukację zdrowotną uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz dąży do poprawy jej skuteczności.
4. Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

PLAN PROMOCJI ZDROWIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W RZESZOWIE W ROKU SZKOLNYM 2021/2022 - POBIERZ

EWALUACJA DZIAŁAŃ 2021/2022 - POBIERZ

Nasza szkoła w uznaniu działań prozdrowotnych należy od 2009 roku do PODKARPACKIEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE
DZIAŁANIA PROMUJĄCE ZDROWIE W NASZEJ SZKOLE - POBIERZ

8 czerwca klasy czwarte pod opieka wychowawców udały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Mielec. Przeszły ścieżką przyrodniczą ciągnącą się przez piękny las, posłuchały opowieści przewodniczki, pani z nadleśnictwa, na temat mijanych roślin i zwierząt, słuchały ptasich treli i podziwiały piękno przyrody. Po trudach pieszej wędrówki odpoczywały na leśnej polanie, grając w piłkę i jedząc kiełbaski z ogniska. Wszyscy wrócili do szkoły zmęczeni, ale uśmiechnięci i pełni wrażeń oraz nowej wiedzy na temat świata natury.

4a_4b_wycieczka2
4a_4b_wycieczka2_02
4a_4b_wycieczka2_03
Previous Next Play Pause
1 2 3

16 maja klasy czwarte wybrały się do najstarszej kopalni w Polsce – kopalni soli w Bochni. Powstała ona w 1248 roku dzięki żonie Bolesława Wstydliwego, późniejszej świętej, księżnej Kindze. Uczniowie spędzili 4 godziny ponad 200 metrów pod ziemią. Przejechali się kolejką zwaną sympatycznie Kubusiem, posłuchali opowieści pani przewodniczki o historii kopalni ilustrowanych multimedialnymi prezentacjami, zobaczyli podziemną kaplicę św. Kingi, a nawet mieli z nią spotkanie… (zdjęcia!). Na koniec, po smacznym posiłku w podziemnej restauracji, mogli pograć w piłkę na solnym boisku. Wrócili do Rzeszowa zmęczeni, ale pełni wrażeń i nowych wiadomości na temat polskiej historii.

wycieczka_do_Bochni_4a_4b_02
wycieczka_do_Bochni_4a_4b_03
wycieczka_do_Bochni_4a_4b_04
wycieczka_do_Bochni_4a_4b_05
wycieczka_do_Bochni_4a_4b_06
wycieczka_do_Bochni_4a_4b_07
wycieczka_do_Bochni_4a_4b_08
wycieczka_do_Bochni_4a_4b_09
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

W dniu 20.04.br. odbyły się Międzyszkolne Rozgrywki w Mini Siatkówkę Chłopców. Tym razem naszą szkołę reprezentowali chłopcy z rocznika 2009 i młodsi: Michał Widak, Julian Nartowski, Wiktor Brodzicki, Alan Homa, Filip Jurkowski, Krystian Micał, Iwo Joachimowicz, Jan Kozyra, Igor Dobrowolski i Dawid Korbecki. Chłopaki z wielkim duchem walki i zapałem toczyli mecze ze szkołami SP27, SP17, SP19. Pierwszy mecz stoczyli z SP17, gdzie pierwszy skład z naszej drużyny odniósł sukces w pierwszym secie 25:20, niestety drugi skład naszej drużyny nie utrzymał zwycięstwa, co doprowadziło do tie-breaka, który przegraliśmy 15:17. Podobna sytuacja była podczas meczu z SP19, gdzie podczas tie-breka drużyna gospodarzy zwyciężyła 16:14. To naprawdę była świetna gra, pełna współpracy, wzajemnej motywacji, brakło nam „odrobiny szczęścia”, bo jak można nazwać inaczej nasze dwa tie-breaki, które przegraliśmy tak niewielką przewagą. Poświąteczne rozgrywki traktujemy jednak jako rozgrzewkę przed następnymi ważnymi meczami z siatkówki, następnym razem to wygramy!!!!
CHŁOPAKI WIELKIE GRATULACJE ZA PIĘKNA GRĘ, POSTAWĘ GODNĄ SPORTOWCA I REPREZENTOWANIE NASZEJ SZKOŁY!

W dniu 22.04.2022 uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej w Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Reprezentanci SP-2 zajęli świetne, drugie miejsce. Zwyciężyli w swojej grupie, a także w półfinale Turnieju. W finale nieznacznie lepsi okazali się uczniowie z SP-23.
Należy wspomnieć, że najlepszym strzelcem Turnieju został Błażej Szydło, a jego brat Wiktor również znalazł się w czołówce strzelców.
Skład naszej drużyny: Jan Szczepanik, Szymon Ślusarczyk, Filip Kaczor, Błażej Szydło, Wiktor Szydło, Wiktor Bassara, Kacper Miąsik, Mateusz Kotula, Bartosz Prejzner.
BRAWA DLA CHŁOPAKÓW!!!!!!

pilka_nozna_chlopcy
pilka_nozna_chlopcy_02
pilka_nozna_chlopcy_03
pilka_nozna_chlopcy_04
pilka_nozna_chlopcy_05
pilka_nozna_chlopcy_06
pilka_nozna_chlopcy_08
pilka_nozna_chlopcy_09
pilka_nozna_chlopcy_10
pilka_nozna_chlopcy_11
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Chcielibyśmy się pochwalić, że dzisiejszy dzień tj. 13.04 br. przyniósł kolejny ogromny sukces dla naszej szkoły. Zdobyły go dziewczynki młodsze: Julia Wyrostkiewicz, Ania Pawełek, Zuzia Serafin, Milenka Pieczonka, Emilka Kurowicka, Hania Wojtowska, Wiktoria Wcisło, Ola Kiełbasa i Ania Balawender, trenujące pod okiem p. Danuty Chmaj, które w finałach Mini Siatkówki Dziewcząt zdobyły II miejsce w Rzeszowie. Dziewczynki po pierwszym nieudanym starciu z SP5, pokonały SP19 2:1, a następnie SP6 2:0. Dziewczynki w swojej grze, tak pięknie rozgrywały piłeczkę, serwowały i wspierały się wzajemnie, że ich współpraca została uwieńczona sukcesem. To prawdziwy „team”, który na dobre i złe zawsze był razem. To było widać, zarówno podczas zajęć SKS-u, jak i na zawodach. To ogromnie ważne, aby robić to co się lubi, z osobami na które zawsze można liczyć. DZIEWCZYNKI JESTEŚCIE CHLUBĄ NASZEJ SZKOŁY I FILAREM SIATKÓWKI!!! BARDZO WAM DZIĘKUJEMY ZA TAK PIĘKNĄ GRĘ! Oj, było na co popatrzeć….

wicemistrzostwo _Rzeszowa_siatkowka_dz
wicemistrzostwo _Rzeszowa_siatkowka_dz_02
wicemistrzostwo _Rzeszowa_siatkowka_dz_03
wicemistrzostwo _Rzeszowa_siatkowka_dz_04
wicemistrzostwo _Rzeszowa_siatkowka_dz_06
wicemistrzostwo _Rzeszowa_siatkowka_dz_07
wicemistrzostwo _Rzeszowa_siatkowka_dz_08
wicemistrzostwo _Rzeszowa_siatkowka_dz_09
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8