Dzisiaj tj. 10 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Sportu dla wszystkich uczniów klas IV-VIII zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dzień ten odbył się w ramach Światowego Dnia Sportu, który obchodzony jest na całym świecie w dniu 6 kwietnia. W ramach tej imprezy wszystkie klasy w swoich grupach rówieśniczych rywalizowały ze sobą w grze w koszykówkę i w palanta. Dzisiaj każdy mógł zagrać w to, co najlepiej lubi, z kolegami i koleżankami z równoległych klas. W tym szczególnym dniu inicjatywa składów zespołów należała wyłącznie do naszych uczniów. Zależało nam bowiem, aby obok nauki dzieci znalazły również chwile przyjemności. Jako nauczycielom, na co dzień dbającym o właściwe nawyki prozdrowotne, chcieliśmy dzisiaj, aby nasi podopieczni dostrzegli coś więcej niż tylko zwycięstwo. Ukazaliśmy dzieciom, ile przyjemności i radości dostarcza uprawianie różnych form aktywności fizycznej z przyjaciółmi. Budowanie więzi w zespołach klasowych, społeczności szkolnej, wzajemnej integracji, to coś na czym dziś nam szczególnie zależało. Jesteśmy dumni z wszystkich naszych uczniów, że tak solidarnie, z pełnym zaangażowaniem reprezentowali swoje klasy. Mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień pozostawi w każdym z nich niesamowite wspomnienia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej pięknej imprezy.