SZANOWNI UCZNIOWIE I RODZICE,
Pragniemy dziś poruszyć bardzo ważny problem, który dotyczy naszego społeczeństwa. Mowa o chorobie naszych czasów, chorobie cywilizacyjnej - otyłości. Co o niej naprawdę wiemy….
Już co piąte dziecko w wieku szkolnym choruje na nadwagę lub otyłość. To bardzo prosta droga do rozwoju wielu innych chorób przewlekłych, a tym samym do pogorszenia stanu naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Zgodnie z wynikami ogólnopolskiego badania stanu Polaków ponad połowa z nas ma nadwagę, a co czwarty choruje na otyłość. Zdarza się, że jedzenie – zwłaszcza to niezdrowe, traktujemy jako przyjemność lub nagrodę. Takie podejście do jedzenia często „zaszczepiamy” w swoich dzieciach i to od najmłodszych lat, zamiast wpajać im zasady zdrowego odżywiania. Konsekwencje tego w przyszłości dla naszych maluchów są dramatyczne. Jeszcze 20 lat temu nadwaga i otyłość dotyczyło ok. 9 % dzieci w wielu szkolnym. Obecnie wg Światowej Organizacji Zdrowia szacuje się, że na świecie jest ok.41 milionów dzieci z otyłością. W Polsce ponad 31 % dzieci ma wysoką wagę ciała (12,7% ma otyłość, a 18,5% nadwagę).
Jak wygląda cała prawda o tej chorobie, jakie są przyczyny jej powstawania i co powinniśmy już dziś wiedzieć na temat tej choroby, tego wszystkiego dowiecie się po oglądnięciu naszej prezentacji.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI - POBIERZ