Nasza szkoła jest bardzo zaangażowana w działalność ekologiczną. Od wielu lat podejmujemy działania związane z ochroną środowiska, aby zmienić nasze nawyki na bardziej ekologiczne. Wiemy, że najlepsze efekty w nauczaniu uzyskuje się metodą działań, która wspierana wiedzą teoretyczną pozwala na trwałą i pełną realizację zamierzonych celów, dlatego realizujemy zadania zgodnie ze starą zasadą nauczania, która mówi: „Zapomniałem, co usłyszałem, pamiętam, co widziałem, rozumiem, co zrobiłem”.
Kładziemy też duży nacisk na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania przyniosą korzyści nie tylko naszym wychowankom, ale i całej społeczności lokalnej oraz będą motywować i pobudzać do podejmowania ciekawych inicjatyw ekologicznych.
W tym miejscu pragniemy podzielić się z Wami najciekawszymi działaniami podejmowanymi w każdym (kolejnym) roku szkolnym.