Od października w naszej szkole rozpoczęły się innowacyjne zajęcia „Odkryj w sobie odkrywcę”, w ramach których podopieczni świetlicy mają okazję uczestniczyć w nietypowych, ciekawych i kreatywnych zajęciach interdyscyplinarnych łączących w sobie wiedzę teoretyczną z zakresu nauk przyrodniczych połączonych z odrobiną magii i artystycznymi nutami.
Tematem pierwszych zajęć była „Magia jesiennych barw”. W ramach zajęć uczniowie mogli nie tylko zrozumieć dlaczego zmieniają się barwy otaczającej nas przyrody, ale również mieli okazję zobaczyć jak w „magiczny” sposób zmienić barwy różnych odczynników w nieprzewidywalne za pomocą spotykanych w życiu codziennym substancji. Po poznaniu kilku zasad uczniowie na koniec zajęć byli w stanie zwykle prawidłowo przewidzieć efekt działań, magicznych bezbarwnych substancji.
Zwieńczeniem zajęć była słodka, jesienna niespodzianka, a na czym ona polegała zobaczcie sami…