Szanowni Państwo
Do 15 września 2022r. można składać wniosek o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym, w formie stypendium szkolnego. Wsparcie skierowane jest w szczególności do rodzin, w których występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także, gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło w niej zdarzenie losowe.
Rodziny, które znalazły się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej, mogą ubiegać się dodatkowo o przyznanie pomocy materialnej w postaci zasiłku szkolnego. Wsparcie to, udzielanie jest niezależnie od otrzymywanego stypendium szkolnego.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.erzeszow.pl  w zakładce „Stypendia szkolne” i „Zasiłki szkolne”.
Miejsce złożenia dokumentów: Referat Szkolnictwa Niesamorządowego i Stypendiów Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa, 35-002 Rzeszów, pl. Ofiar Getta 7, tel. 17 875 4576, 17 875 4596.