W dniach od 23 do 30 kwietnia 2022 r. dyrektor szkoły wraz z czworgiem uczniów i nauczycielem z naszej szkoły wyjechali do partnerskiej szkoły w Hiszpanii w ramach projektu ERASMUS+ „Around cultures sharing heritage treasures”.
Część uczniów mieszkała z nauczycielami w hotelu, a część w domach uczniów z Hiszpanii. W czasie zajęć w szkole uczniowie wykonywali działania związane z tematyką projektu, m.in.: prezentowali ważne wydarzenia z historii swoich krajów z ostatnich stu lat, brali udział w quizie na temat krajów partnerskich i warsztatach tradycyjnego hiszpańskiego tańca – flamenco.
Nauczyciele omawiali dotychczas zrealizowane działania w ramach projektu, a także zaplanowali realizację kolejnych aktywności.
Ponadto uczniowie zwiedzili miasta Baza i Grenada, pałac Alhambra, muzeum i stanowisko architektoniczne w Orce, pałac „Los Segura”, a także muzeum w Galerze. Tuż po przyjeździe mieli też okazję uczestniczyć w tradycyjnym hiszpańskim święcie Moros y Cristianos w mieście Benamaurel.
Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, jako że dał im on możliwość odwiedzenia ciekawych miejsc, zawarcia nowych przyjaźni i komunikowania się w języku angielskim.

Erasmus+_Hiszpania
Erasmus+_Hiszpania_03