Realizując Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę” klasa 4B podczas ostatniej godziny wychowawczej miała okazję sprawdzić swoje wiadomości z zakresu właściwej diety oraz wartości energetycznych poszczególnych posiłków. Dzięki przygotowanej przez wychowawcę klasy prezentacji multimedialnej uczniowie mogli pogłębić swoja wiedzę o prawidłowy wybór produktów zawierających właściwe składniki odżywcze oraz porównać składniki mineralne zawarte w wodach poszczególnych producentów. Scenariusz zajęć był naprawdę interesujący, dzieci korzystając z ulotek sklepowych wycinały produkty, które powinny znaleźć się na Talerzu Zdrowia, a następnie przyklejały je na papierowych talerzykach, które stały się najwymowniejszym symbolem zdrowych posiłków.
Wspólna integracja zaowocowałam piękną dekoracją na dolnym korytarzu, do której swoje prace dołączyli także uczniowie klasy 3a, którzy o zasadach zdrowego odżywiania również uczyli się na świetlicy pod okiem p. D. Chmaj.
Warto dodać, że dziewczynki z klasy 4b przygotowały również cenne informacje dotyczące kaloryczności poszczególnych posiłków w gablotce szkolnej dla całej społeczności szkolnej.
A oto jak poprzez zabawę chłonęliśmy wiedzę o odpowiednim komponowaniu posiłków.

trzymaj_forme_co_jesc_4b
trzymaj_forme_co_jesc_4b_13