b_150_100_16777215_00_images_2019_2020_plakat_2019_01.JPGW piękną, słoneczną niedzielę września  współpracując z Radą Osiedla Kr. Stanisława Augusta Szkoła Podstawowa nr 2 oraz VIII LO zorganizowało Piknik pt. "Pożegnanie Lata"  zorganizowanego dla mieszkańców naszego Osiedla oraz Uczniów i Rodziców. We wspaniałej atmosferze uczestnicy PIKNIKU mogli korzystać z wielu przygotowanych atrakcji. Były m.in. turniej piłki nożnej, pokaz motocykli i zabytkowych samochodów, Straży Pożarnej, stoiska z rękodziełem, destylatami lawendowymi, wikliną, ekologicznymi owocami i warzywami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy kuchni molekularnej. Największą popularnością cieszyły się konkursy: np. rzut ziemniakiem do gumiaka, skoki w workach na ziemniaki, obieranie ziemniaków na czas, tor przeszkód dla najmłodszych, turniej skakanki szwedzkiej. Motywacją do udziału w konkursach była dobra zabawa i atrakcyjne nagrody. I tak wspólnie spędziliśmy miło czas dając najmłodszym przykład jak dobrze „trzymać formę” na co dzień i od święta.