W ubiegły czwartek w naszej szkole odbyła się  lekcja wf, co samo w sobie nie było sytuacją nadzwyczajną, gdyby nie to, że prowadzona była przez byłych reprezentantów Polski w piłce siatkowej Rafała Buszka i Marcina Możdżonka. Zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów, w ramach promocji siatkówki i Klubu w środowisku szkolnym naszego miasta, wzięli udział w spotkaniu z uczniami i nauczycielami SP – 2. Zarówno pełniący role trenerów zawodnicy jak i nasi uczniowie wykazali się dużą znajomością warsztatu trenerskiego i siatkarskiego oraz brakiem tremy. Po rozgrzewce ogólnorozwojowej, jak również z piłkami, rozegrano towarzyski mecz drużyn prowadzonych przez obu siatkarzy. Po zaciętym boju nieznacznie wygrała drużyna Marcina Możdżonka , a MVP meczu zostali wszyscy jego uczestnicy. Po opadnięciu emocji nasi goście odpowiadali na wnikliwe i czasami trudne pytania zadawane przez uczniów, a  dotyczące ich kariery i życia codziennego. Siatkarze zwrócili uwagę dzieci na właściwą dietę i zdrowy styl życia dzięki któremu mają taką wspaniałą kondycje. Nieoczekiwanie zaskoczyli nas również informacją, że jeden z nich swoją karierę siatkarską rozpoczął dopiero w szkole średniej, a dziś dzięki wytrwałości i pracy nad sobą stoi przed nami jako reprezentant Polski. Spotkanie zakończyło się sesją fotograficzną i składaniem autografów, potem niestety trzeba było wracać na lekcje. Mamy jednak nadzieje, że  to spotkanie nauczyło naszych uczniów, że „trzymać formę” powinno się w każdym wieku i nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć pracę nad sobą.

spotkanie_z_siatkarzami_2019_01
spotkanie_z_siatkarzami_2019_02