W dniach 28.04.2007 r.-02.05.2007 r.  nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rzeszowie przebywali na Łotwie na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Rydze.
W ciągu kilkudniowej wizyty nauczyciele zwiedzili Szkołę Podstawową „VALODINA” w Rydze, Starówkę ryską
oraz nadmorską miejscowość Jurmała.
Nauczyciele i uczniowie  szkoły „VALODINA” przygotowali dla gości program artystyczny prezentujący dorobek szkoły oraz umożliwili zwiedzenie swojego  miasta.
Opracowano program współpracy między Szkołą Podstawową Nr 2 w Rzeszowie i Szkołą „VALODINA” w Rydze w roku szkolnym 2007/2008.

Działania Czas realizacji Uczestnicy Odpowiedzialni
Kontakt uczniów drogą internetową Wrzesień Uczniowie kl. czwartych z Łotwy,
kl. piątych z Polski
p. Hadław
p. Matuła
p. Tałpa
Uczenie się piosenek o krajach ojczystych:
- łotewscy uczniowie polskich

oraz nauczyciele
p. Hałucha
p. Hadław

W dn. 6 – 8 listopada 2007r. w SP 2  w Rzeszowie, gościli nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły z Rygi (Łotwa) – Rigas Sakumskola Valodina. W ramach wizyty nauczyciele z Łotwy oglądali lekcje pokazowe prowadzone, przez naszych nauczycieli, zwiedzili centrum Rzeszowa, Łańcut, byli na koncercie w Filharmonii. Wizyta miała na celu wymianę doświadczeń w pracy z uczniami, szczególnie z uczniami niepełnosprawnymi. Była elementem programu współpracy opracowanego podczas pobytu nauczycieli naszej szkoły na Łotwie, w kwietniu 2007 r.