W klasie III B pierwsza połowa marca upływała pod znakiem szeroko rozumianej matematyki. Uczniowie kształtowali umiejętność logicznego myślenia, przewidywania, planowania swoich działań, tworzenia strategii, poszukiwania i modyfikowania rozwiązań. Odbywało się to m.in. poprzez korzystanie z różnego typu gier stolikowych. Uwieńczeniem wszystkich podejmowanych działań były obchody Dnia Matematyki. W ramach tego święta uczniowie  przygotowali przestrzenne figury geometryczne z plastikowych rurek, utrwalili działania matematyczne korzystając z kart do gry, czy „drabin matematycznych”. Dużo emocji dostarczyło także wspólne rozwiązywanie sudoku. Wszystko to, pozwoliło uczniom, na odkrycie nieco innej strony matematyki - nie tak trudnej i zawiłej lecz niezwykle fascynującej.

dzien_matematyki_3b
dzien_matematyki_3b_02