Dzień 18 września 2021 roku, już od samego rana straszył nas zachmurzonym niebem. Jednakże przed południem pogoda ustabilizowała się i można było rozpocząć 3 Piknik Osiedlowy "Pożegnanie lata" dla mieszkańców osiedla Króla Augusta oraz Uczniów i Rodziców – zorganizowany przez Radę Osiedla oraz Szkołę Podstawową nr 2. We wspaniałej atmosferze uczestnicy pikniku mogli korzystać z wielu przygotowanych atrakcji.
W programie znalazły się między innymi: gry i zabawy zręcznościowe z nagrodami i liczne turnieje sportowe – przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego, występy wokalne – koordynowane przez nauczyciela muzyki, pokazy eksperymentów chemicznych – poprowadzone przez panią od chemii wraz z jej prywatną asystentką. Dużą atrakcją były pokazy zawodników Klubu Akrobatyki Sportowej, szermierki oraz Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT.
Niezwykle dużą popularnością cieszyła się  nauka tańca „Belgijka”, w którą to z wielkim entuzjazmem włączyli się uczniowie, rodzice i nauczyciele.
Uczestnicy mogli wziąć udział w zawodach na torze przeszkód, zmierzyć się z klasyczną już dla nas skakanką szwedzką, czy też spróbować swoich sił w wyścigach rzędów „Zdrowo na wesoło”.
Głównym celem imprezy było przygotowanie atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży, dla których koniec lata jest zwykle bardziej bolesny poprzez zmianę organizacji i przebiegu ich dni.
Podczas pikniku można było skorzystać także z takich atrakcji jak: kuchnia polowa, malowanie twarzy, wykonanie zmywalnych tatuaży, zaplatanie warkoczyków przez rzeszowską Warkoczykarnię. Przygotowany przez nauzycieli kącik plastyczny umożliwił dzieciom malowanie farbami na gipsowych figurkach, tworzenie róznych faktur wałkiem, a także zaprezentowanie ich umiejętności plastycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Dolina Wiatraków, a także modelowanie z balonów. Panie z edukacji wczesnoszkolnej przygotowały pokaz i możliwość sprawdzenia się w eksperymentach dla najmłodszych, a także wprowadziły uczestników w magiczny świat kodowania na dywanie.  Starsze dzieci, a także rodzice mogli wziąć udział w konkursach wiedzy, a młodsze dzieci w zgadywankach - niespodziankach. Nasza szkoła zaprezentowała realizowany międzynarodowy  program „Erasmus+”.
Cały czas o dobry nastrój uczestników dbali przedstawiciele rady osiedla, nauczyciele i rodzice – by każdy znalazł coś dla siebie. Fani motoryzacji i służb mundurowych mogli podziwiać pracę Policji, Straży Pożarnej, najmłodsi i ci nieco starsi mogli usiąść za kierownicą pojazdów uprzywilejowanych.
Było naprawdę super!!! Wszystkim uczestnikom i organizatorom dziękujemy za wspaniały dzień. Wszystkim, których nie było mówimy – żałujcie, bo zabawa była fantastyczna. Już myślimy kiedy to powtórzyć – więc czekajcie na zaproszenie!
Dla wszystkich mamy do obejrzenia filmik z tego wydarzenia – podziwiajcie, wspominajcie, cieszcie się razem z nami.