6 października klasa 1b wybrała się na wycieczkę na Dworzec PKP w Rzeszowie. Celem wyjścia było poznanie zasad bezpiecznego podróżowania pociągiem, zawodów związanych z pracą na kolei oraz utrwalenie poznanych w szkole zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Pracownicy kolei przekazali uczniom wielu ciekawych informacji na temat rodzajów pociągów, ruchu pociągów oraz zasad bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać w czasie podróży. Główną atrakcją był przejazd pociągiem na Dworzec Zachodni i z powrotem na Dworzec Główny. Uczniowie mogli wejść do kabiny maszynisty i zobaczyć, w jaki sposób prowadzi się pociąg. Otrzymali również upominki.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji POLREGIO oraz wszystkim PRACOWNIKOM, którzy tego dnia oprowadzali nas po dworcu oraz w ciekawy sposób opowiadali o bezpieczeństwie i pracy na kolei.

wycieczka_dworzec_pkp_1b
wycieczka_dworzec_pkp_1b_02