W dniach 12-13 października uczniowie klas 8 a, c, d oraz 7a odbyli wycieczkę szkolną do naszej stolicy – Warszawy. W ciągu dwóch dni: poznaliśmy naszą kulturę i dziedzictwo narodowe tego pięknego miasta zwiedzając Płac Kultury i Nauki, Starówkę z Pomnikiem Syrenki, Krakowskie Przedmieście, Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie udało nam się zobaczyć uroczystą zmianę warty, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie z pomnikami wielu pisarzy polskich m.in. Henryka Sienkiewicza, Pomnik Chopina, Pomnik króla Jana III Sobieskiego. Mieliśmy również okazję do obejrzenia największych osiągnięć polskiej nauki zwiedzając Centrum Nauki Kopernik, gdzie w Planetarium obejrzeliśmy ciekawy seans pt. "Ocieplenie klimatu", poruszający istotne kwestie dotyczące ochrony naszego środowiska. Ważnym punktem naszego wyjazdu było również odwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie Śladami Polskiego Państwa Podziemnego nasza młodzież mogła uczestniczyć w prawdziwej lekcji historii, z naocznymi świadkami, fragmentami filmów z okresu zniszczeń Warszawy podczas II wojny światowej oraz wielu dokumentów upamiętniających ten tragiczny okres w dziejach naszego kraju. Na naszej wycieczce był również czas na poznanie nowoczesnej Warszawy, wysokie szklane wieżowce, nowoczesna architektura oraz przejazd metrem, to chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
A oto kilka zdjęć z naszej wspólnej wycieczki, gdzie uczestnikami byli również uczniowie z Ukrainy, którzy dzięki temu wyjazdowi mogli bliżej poznać historię naszego kraju.