Wszyscy chętni uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w evencie sportowo – edukacyjnym przygotowanym przez Fundację Rozwoju Umiejętności Społecznych "FRUMIS" realizowanym w ramach Projektu "Dni aktywnego rozwoju" przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF), przy Współpracy z Gminą Miasto Rzeszów.
Jego głównym założeniem było zwrócenie uwagi i pokazanie, że sport i zabawa to nie tylko ruch i lepsze zdrowie, ale i doskonałe narzędzie edukacji za pomocą, którego można integrować dzieci. Można również obalać uprzedzenia i stereotypy oraz uczyć kompetencji i umiejętności społecznych.
Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych instruktorów przy wsparciu wychowawców klas, a także tłumaczy języka ukraińskiego.
Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji, oprócz gier i zabaw integracyjnych, na uczniów czekały stanowiska z klockami drewnianymi, wymagające wykazania się kreatywnością i twórczym myśleniem. Po dobrej zabawie był czas na posiłek. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale i dyplomy.
Dziękujemy Fundacji „FRUMIS” za ciekawe zajęcia i czekamy na kolejne spotkanie.