We wtorek – 8 listopada – uczniowie klasy 1a wybrali się na wizytę do sali edukacyjnej „OGNIK” mieszczącej się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Czekała tam na nich prawdziwa przygoda. Zaraz po przyjeździe ubrani w mundury i hełmy strażackie, uczestniczyli w praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Poznali zawód strażaka oraz poprawny sposób wzywania służb ratowniczych i udzielania pierwszej pomocy. W zaimprowizowanych pomieszczeniach – kuchni i salonie uczniowie dowiedzieli się, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla, jak dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń i do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego.
Prawdziwym przeżyciem było wejście do ciemnego, zadymionego pomieszczenia i bezpieczne wydostanie się z niego. Na koniec uczniowie obejrzeli z bliska wozy strażackie, specjalne ubrania strażaków, dowiedzieli się, że misją PSP jest nie tylko walka z pożarami, lecz również z innymi klęskami żywiołowymi i miejscowymi zagrożeniami.
Wycieczka była wspaniała i bardzo ciekawa!

1a_ognik_02
1a_ognik_03