Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada.  W poniedziałek  (7.11.2022 r.) w naszej szkole klasy 1a i 1c obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przypomnieliśmy sobie utwory, które towarzyszyły nam w dzieciństwie. Chętne dzieci przebrały się w tym dniu za ulubioną postać lub przyniosły bajkową kukiełkę. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych pląsów i zabaw. Wśród nich można było podziwiać księżniczki, pszczółkę Maję, Mario, Zorro, Minionki, Supermena i wielu innych bajkowych postaci. Spotkaniu towarzyszyły także: wspólne odgadywanie zagadek o bohaterach  bajkowych, rozpoznawanie postaci i bajek na podstawie wylosowanych rekwizytów , wspólne śpiewanie piosenek. rozwiązywały zagadki, oglądały prezentację na temat tego święta. To był naprawdę udany BAJKOWY dzień.

dzien_postaci_bajkowych_1a-1c