Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziano atrakcyjne nagrody. Aby jednak dzieci bezpiecznie i w pełni mogły skorzystać z wszelkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola Rodzica jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw, zawartych w ulotce - POBIERZ. Warto chociaż w kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły. Serdecznie zapraszamy do wspaniałej aktywności na wiosnę.
Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy po zgody na udział w kampanii.
Koordynatorem akcji jest p. Danuta Chmaj