17 marca w czwartek w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw.
W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły i do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy.
Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.
W tym dniu na lekcjach języka angielskiego uczniowie obejrzeli prezentację o św. Patryku. Dowiedzieli się o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny. Na długich przerwach uczniowie klasy 7b przeprowadzili quiz wsród uczniów o świętym Patryku i Irlandii, nie zabrakło również irlandzkiej muzyki, która dopełniła ten zielony dzień.
dzien_sw_Patryka_2023
dzien_sw_Patryka_2023_02